سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی: قهرمانی با مربی ایرانی دلچسب تر است، باور رهبرانقلاب بی دلیل نیست

به گزارش وبلاگ چارگون، عباس هاشم پور سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران گفت: خیلی خیلی خوشحالم توفیق داشتم با محوریتی که مدنظر رهبر عزیزمان درباره حضور مربی ایرانی در رأس تیمهای ورزشی است قهرمانی بدست بیاوریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی: قهرمانی با مربی ایرانی دلچسب تر است، باور رهبرانقلاب بی دلیل نیست

گروه ورزشی وبلاگ چارگون، تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان که با صدرنشینی در مرحله گروهی جام بین قاره ای و حذف امارات میزبان پیروز به صعود به فینال شده بود، در دبی به مصاف تیم ملی اسپانیا رفت و در پایان با نتیجه 3-6 این را با سرمربی ایرانی اش شکست داد تا عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

عباس هاشم پور سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان در مصاحبه با دانشجو، درباره این قهرمانی که با هدایت یک سرمربی وطنی بدست آمده است حرف زد و تأکید کرد شاد است توانسته پیش بینی رهبر عزیز کشورمان را محقق کند.

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

تبریک مجدد بابت قهرمانی! تفاوت این قهرمانی با پیروزیت های قبلی در چه بود؟

قطعا همه می دانند که این قهرمانی یک پیروزیت کاملا ایرانی بود. از این بابت خیلی شادم.

همان موضوعی که پیشتر هم در مرداد ماه امسال رهبر عزیزمان به آن اشاره داشتند؟

دقیقا! من خیلی شادم که این جمله زیبا از زبان رهبر عزیز کشورمان عنوان شد و فرمودند: من همیشه معتقد بوده ام که شایسته است مجموعه های ورزشی کشور، سرمربی ایرانی داشته باشند. این حرف در واقع بهترین توصیف از حس میهن پرستی و وطندوستی یک رهبر را نشان می دهد و البته باز هم خیلی خیلی شادم که این توفیق نصیب بنده و همه دست اندرکاران تیم ملی فوتبال ساحلی شد که توانستیم با چنین محوریتی که مدنظر رهبر عزیزمان است این قهرمانی را برای کشورمان بدست بیاوریم. حتما قهرمانی با مربی ایرانی افتخار دلچسب تری بود.

وقتی اسپانیا را در فینال شکست دادید چه حسی داشتید؟

این خیلی برایم شاد کننده بود که توانستم برای کشورم قهرمانی بیاورم و ثابت کردیم که ما ایرانیان توانایی های زیادی داریم و قطعا باید تحسین کرد دید بلند و عالی امام خامنه ای را که چنین اعتماد و باور درستی به ایران و ایرانی دارد. البته این فقط مختص به فوتبال نیست و در تمام رشته ها می توان از مربی ایرانی استفاده کرد.

فکر می کنید این امکان پذیر است؟

البته می طلبد که فدراسیون ها هم به مربیانی ایرانی اعتماد کنند و این را هم باید تأکید کنم که تشکر می کنم از فدراسیون فوتبال که به من اعتماد کرد و البته خودم هم به خودم اطمینان داشتم که می توانم این کار را انجام بدهم.

این اعتماد چه کمکی به شما کرد؟

اعتماد به مربیان ایرانی و دادن زمان به آنها باعث می شود که بتوانند توانایی های شان را بروز بدهند. باز هم تأکید می کنم که خیلی از این بابت شادم چون توانستم به جمله رهبر عزیزم تحقق ببخشم.

بازیکنان تیم ملی مان چه حسی داشتند از اینکه با مربی ایرانی کار می کردند؟

من چندین سال است که در کنار این بچه ها به عنوان مربی هستم و قبلش هم به عنوان کاپیتان تیم ملی در همین تیم بازی می کردم و البته جا دارد از آقای فرشاد فلاحت زاده هم تشکر کنم که وقتی سرمربی تیم ملی ساحلی بود و من بازیکنش بودم به من نکات زیادی یاد داد.

پس یک شبه به این درجه از دانش فوتبالی نرسیدید؟

خیر! قبل از آن هم کاپیتان صنعت نفت آبادان بودم و با مربیان بزرگی کار کرده بودم و تجارب زیادی در این زمینه داشتم و از مربیانی مانند اکتاویو خیلی چیزها یاد گرفته بودم و در ذهنم داشتم تا اگر روزی مربی شدم از آنها استفاده کنم و بتوانم برای کشورم قهرمانی بیاورم. البته بازیکنان تیم هم خیلی با من همراهی کردند که توانستم خواسته هایم را در تیم اجرا کنم.

سرمربی سختگیری هم هستید؟

قطعا به وقتش سخت گیری های خودم را دارم. اگر بازیکنان دستورات کادر فنی را اجرا نمی کردند قطعا با آنها برخورد هم می شد ولی خب من تاکتیک دوستی را در تیم تزریق کرده بودم و بعد مشخص شد که این تأثیر مهمی در تیم داشته و البته به بچه های تیم گفته بودم که نیمی از این پیروزیت در سایه کمک کردن به یکدیگر و وحدت تیمی خلاصه می شود و نتیجه گیری را هم آسانتر می کند.

باور خودتان به این وحدت تیمی و یکدلی چقدر است؟

من همیشه این را به هم تیمی هایم می گفتم و این برای وقتی بود که سرمربی هم نشده بودم ولی از وقتی سرمربی شدم باز هم این نکات را به آنها گوشزد کردم که دوستی و رفاقت حتما باید در تیم باشد و این فقط بین بازیکنان نبود و بین اعضای کادر فنی هم وجود داشت. جا دارد تشکری هم داشته باشم از سرکار خانم شهرکمک که در رأس کار ما دوستی و رفاقت را بنا کرده بود تا آن تدارکاتچی که برای تیم کار می کرد. همچنین باید تشکر ویژه کنم از آقای تاج که نگاه خوب و ویژه ای روی تیم و بازیکنان دشات و وقتی با من حرف می زد می گفت اگر نتیجه بگیریم شرایط خیلی بهتری برای تیم ایجاد خواهد کرد.

این همزبانی و ایرانی بودن شما که عاشق پرچم ایران هستید به عنوان سرمربی تیم ملی چقدر کمکتان می کرد تا حس میهن پرستی تان را به تیم منتقل کنید؟

دقیقا این حرف درست است! من باید بار دیگر همان جمله رهبر عزیز کشورمان را یادآوری کنم که یکی از تأثیرات آن ارتباطی است که مربی می تواند با بازیکنان برقرار کند تا هم ارتباط حسی و هم فنی بین طرفین برقرار شود. این خیلی مهم است که منِ سرمربی بتوانم مستقیم با بازیکن ارتباط بگیرم. نقاط ضعف و قوت را بیان و تشریح کنم تا زودتر به نتیجه برسیم.

ایرانی بودن شما کمکی هم به بازیکنان می کرد؟

قطعا! حس و حال بچه های تیم را راحت تر می فهمیدم. وقتی با بچه های تیم حرف می زدم چون روانشناسی هم خوانده ام احساس خودم را به آنها می گفتم و احساس ملت را به آنها تزریق می کردم و می گفتم اگر بتوانید نتیجه بگیرید بهترین پاداش برای شما دلخوشی مردم ایران در داخل کشور و سراسر دنیاست. بچه ها هم همیشه تلاش می کردند که این جملات را در بازی های شان دخالت بدهند.

حرف باقیمانده ای دارید؟

فقط باز هم باید تشکر ویژه ای هم از ایرانی های مقیم امارات داشته باشم. آنها در دوبی ما را تنها نگذاشتند و احساس مان این بود که در کشور عزیزمان بازی می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی: قهرمانی با مربی ایرانی دلچسب تر است، باور رهبرانقلاب بی دلیل نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی: قهرمانی با مربی ایرانی دلچسب تر است، باور رهبرانقلاب بی دلیل نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید