مشاور امنیت ملی آمریکا: ناتو در آستانه فروپاشی است

به گزارش وبلاگ چارگون، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت، آلمان و سایر کشور های عضو ناتو که سهم عادلانه خود را نمی پردازند بیش از تهاجم کنونی ترکیه به شمال سوریه، به این ائتلاف ضربه وارد نموده اند.

مشاور امنیت ملی آمریکا: ناتو در آستانه فروپاشی است

به گزارش ایسنا، به نوشته مجله نیوزویک، رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی شد، واشنگتن هنوز به تعهداتش به ائتلاف 70 ساله ناتو پایبند است.

انتقاد مشاور امنیت ملی آمریکا در بحبوحه عدم توازن سهم کشور های عضو ناتو در هزینه های دفاعی مطرح شده است. اوبراین و سایر رهبران ناتو امیدوارند چنین مسائلی را در نشست روز های آینده روسای کشور های عضو در لندن مورد آنالیز قرار دهند.

وی به برنامه رودر رو با ملت شبکه خبری سی. بی. اس گفت: ناتو یک ائتلاف مهم برای ما به شمار می رود، اما فکر می کنم اختلافاتی که در این ائتلاف به وجود آمده به دلیل این است که ما کشور هایی را در آن داریم که سهم عادلانه خود را برای هزینه های دفاعی پرداخت نمی نمایند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قرار است در روز های آینده میزبان ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در واشنگتن باشد و درباره پیشرفت متحدان ناتو در افزایش هزینه های دفاعی و تضمین اشتراک منصفانه در هزینه ها تبادل نظر کند.

مشاور امنیت ملی آمریکا همچنین گفت: مالیات دهندگان آمریکایی و هشت کشور عضو ناتو بیش از دو درصد برای هزینه های ملی خود می پردازند ما چهار درصد پرداخت می کنیم. آن ها کار درست را انجام می دهند. اما بعضی از کشور ها که آلمان شاملشان می گردد، هزینه های عادلانه ای برای امور دفاعی خود پرداخت نمی نمایند. این حق مالیات دهندگان آمریکایی نیست که به دفاع از کشور هایی بپردازند که خودشان برای امور دفاعی اشان هزینه ای نمی پردازند.

اوبراین ادامه داد، از زمان روی کار آمدن ترامپ در ژانویه 2017، ایالات متحده 100 میلیارد دلار در هزینه های دفاعی جدید ناتو پرداخت نموده است.

منبع: عصر ایران

به "مشاور امنیت ملی آمریکا: ناتو در آستانه فروپاشی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور امنیت ملی آمریکا: ناتو در آستانه فروپاشی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید