چه چیزهایی در سفر نخوریم؟

به گزارش وبلاگ چارگون، طی بیانیه ای کارشناس تغذیه مرکز بهداشت استان قزوین در رابطه با تغذیه در سفر اعلام کرد: خوردن آب در طول سفر از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوریکه حتی درصورت عدم تشنگی، ضروری است آب بنوشید چون ممکن است در سفر فراموش کنید به مقدار کافی آب بخورید.

چه چیزهایی در سفر نخوریم؟

شادی منجم اعلام نمود: غیر از مصرف آب، استفاده از خشکبارها نظیر انجیر خشک، آلوی خشک و قیصی به تنظیم فعالیت گوارش یاری می نماید.

به گفته منجم چای همان قدر که در برطرف عطش موثر است، ادار آور نیز می باشد بنابراین در توقف های مکرر به هنگام مسافرت از مصرف چای زیاد باید خودداری کرد.

این کارشناس گفت: یبوست به دلیل عدم تحرک کافی نیز بروز می نماید، به طوری که نشستن طولانی مدت در ماشین موجب یبوست می گردد، بنابراین مصرف آب کافی از این بیماری پیشگیری می نماید.

این کارشناس تغذیه با اشاره به این مطلب که در رستوران ها، غذاهای کامل پخته شده به غذاهای نیم پز ارجحیت دارد، اضافه نمود: غذاهایی مثل کباب ها را به خصوص کباب کوبیده فقط باید در رستوران های مطمئن خورده گردد.

به توصیه وی ازمصرف تخم مرغ های خام و نیم پز برای صبحانه و همچنین غذاهایی نظیر بیفتک و استیک در طول سفر باید صرف نظر کرد.

منجمبا اظهار این مطلب که در مکان های مشکوک فقط باید از سس های بسته بندی باز نشده استفاده گردد، گفت: استفاده از آبلیمو و لیموی تازه به جای سس به علت سالم و مقوی بودن توصیه می گردد چرا که آبلیمو میکروب های وارد شده به معده را از بین می برد.

وی مصرف غذاهای چرب و سنگین را در طی سفره توصیه نکرد و اضافه نمود: استفاده از غداهای پر چرب و با حجم زیاد نظیر پلو قبل از حرکت باعث بروز علایم ماشین گرفتگی می گردد که دل پیچه، تهوع و سرگیجه را به دنبال دارد.

این کارشناس تغذیه در خاتمه به شهروندان توصیه کرد: دست ها را چندین بار در طول سفر بشویید.

منبع: سلامت نیوز

منبع: همگردی

به "چه چیزهایی در سفر نخوریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه چیزهایی در سفر نخوریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید