یک شرط متفاوت و زیبا برای ازدواج

به گزارش وبلاگ چارگون، معصومه ابتکار، معاون سابق زنان و امور خانواده رییس جمهور در صفحه اینستاگرام خود تصویری از یک عقدنامه با شرط ازدواج متفاوت منتشر کرد.

یک شرط متفاوت و زیبا برای ازدواج

در این عقدنامه در بخش سایر شرایط زوجه شرط ازدواج را باسواد کردن ده کودک محروم از تحصیل عنوان نموده است.

شروط ضمن عقد به شروطی گفته می گردد که هر یک از زوجین می توانند آن شرط را در عقدنامه قید نمایند و طرف مقابل را نسبت به آن ملزم نمایند. تا قبل از وقوع عقد زوجین نسبت به هم تکلیفی ندارند، ولی بلافاصله پس از جاری شدن خطبه عقد و امضای زوجین این حقوق و تکالیف نافذ شده و قابل اعمال هستند؛ بنابراین ضروری است زوجین نسبت به حق و حقوق خود قبل از عقد بین خود به نتیجه برسند. البته این حقوق و تکالیف را می توان در عقد نامه قید کرد که بتوان در مواقع لزوم به آن استناد کرد.

این قبیل حقوق و تکالیف رو که زوجین برای یکدیگر ایجاد می نمایند را شروط ضمن عقد می گویند. البته در دفترچه های عقدنامه شروطی پیش بینی شده که به شروط 12 گانه ضمن عقد معروف هستند.

ضروری است که این شروط به وسیله هردو نفر مطالعه شده و سپس زوجین با آگاهی کامل از آن ها نسبت به امضای آن اقدام نمایند. این 12 شرط انحصاری نیست و زوجین می توانند شروط دیگری را به آن ها اضافه نموده و یا بعضی شروط را تایید ننمایند.

منبع: فرارو

به "یک شرط متفاوت و زیبا برای ازدواج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک شرط متفاوت و زیبا برای ازدواج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید