ادامه تحصن لبنانی ها و اعتصاب در برخی بیمارستان ها

به گزارش وبلاگ چارگون، فارس نوشت:منابع لبنانی از استمرار تحصن مردم در خیابان ها و مسدود بودن برخی خیابان ها و جاده ها و نیز اعتصاب در بیمارستان ها خبر دادند.

ادامه تحصن لبنانی ها و اعتصاب در برخی بیمارستان ها

با تلاش نیروهای ارتش لبنان تعدادی از خیابان های بیروت پایتخت لبنان به روی شهروندان باز شده و موانعی که معترضان در خیابان ها قرار داده بودند، جمع آوری شد.

اداره ترافیک لبنان از باز شدن خیابان های الشویفات در نزدیکی بانک بیبلوس و اوتوستراد و نیز بازگشایی جاده اصلی الشوف منتهی به ساحل خبر داد.

طبق گزارش شبکه المنار، گروهی از معترضان با قرار دادن لاستیک های خودرو و آتش زدن آن ها، منطقه مثلثی خلده را مسدود کردند.

در منطقه جل الدیب نیز مقابله نیروهای ارتش با عده ای که قصد بستن خیابان ها به روی شهروندان را دارند، کماکان ادامه دارد.

در بخش شمالی نیز جاده حلبا العبده واقع در تقاطع دنون بازگشایی شد اما جاده های البداوی، پل البالما و المنیه همچنان مسدود است.

از سوی دیگر تعدادی از معترضات مقابل مدارس و دبیرستان ها تجمع کرده و شعارهایی مبنی بر درخواست از مدیران مدارس برای توقف آموزش و تعطیلی مدارس سر دادند.

یک گروه دیگر از معترضان نیز مقابل شرکت برق قادیشان تجمع کرده و از کارکنان آن خواستند این محل را ترک کنند.

تیم پزشکی و کارکنان بیمارستان المظلوم نیز مقابل درب اصلی بیمارستان تجمع کردند.

معترضان همچنین مقابل برخی ساختمان ها و مراکز دولتی از جمله ساختمان اوجیرو و وزارت کار در حلبا، مرکز دارایی و املاک و مستغلات و شرکت آب و برق حلبا تجمع کرده و جاده جدید الضنیه متصل به المنیه را مسدود کردند.

در الهرمل و البقاع شمالی اوضاع کمی آرام تر است، مدارس، ادارات و تمامی راه ها باز است اما بانک ها تعطیل است و بازار نیز با نوعی رکود روبرو شده است.

در جنوب کشور نیز مدارس دولتی و خصوصی، مراکز آموزشی، موسسات عمومی و خصوصی در استان بنت جبیل باز است و تنها شعبات بانک ها و تعدادی از پمپ بنزین ها به دلیل کمبود بنزین، تعطیل هستند.

همچنین اعتصاب در بیمارستان های لبنان همزمان با نگرانی درباره اتمام تجهیزات پزشکی و دارویی وجود دارد و بیمارستان ها تنها بیماران دارای شرایط اضطراری را پذیرش می کنند.

این درحالیست که در ادامه رایزنیها برای تشکیل دولت جدید، جبران باسیل وزیر خارجه دولت پیشبرد امور لبنان با بیان اینکه رایزنی ها برای انتخاب نخست وزیر میان جریان های سیاسی کماکان ادامه دارد، گفت که محمد الصفدی با پذیرش این پست موافقت کرده است.

او به وبگاه شبکه MTV لبنان گفت که رایزنی ها برای انتخاب نخست وزیر روز دوشنبه نیز ادامه خواهد یافت و پیش بینی کرد که انتخاب نخست وزیر مدت زمانی طولانی زمان نبرد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "ادامه تحصن لبنانی ها و اعتصاب در برخی بیمارستان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه تحصن لبنانی ها و اعتصاب در برخی بیمارستان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید