خودرو های پرتیراژ داخلی ارزان می شوند

به گزارش وبلاگ چارگون، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران، در تشریح شرایط بازار خودرو طی یک هفته فعالیت پس از تعطیلات دو هفته ای، ضمن تاکید براینکه ثبات قیمت ها در بازار آزاد، از پیش بینی ریزش بیشتر قیمت خودرو های داخلی طی چند هفته آینده با عرضه 40 هزار خودرو وعده داده شده خودروسازان خبر داد.

خودرو های پرتیراژ داخلی ارزان می شوند

به گزارش ایسنا، سعید موتمنی، با بیان اینکه پس از تعطیلات دو هفته ای بازار ها و بازار خودرو با آغاز به کار مجدد بازار در یک هفته اخیر، تغییرات چندانی در در قیمت ها مشاهده نشد، اما در هر صورت قیمت ها با شیب بسیار ملایم، راستا کاهشی خود را ادامه می دهد، ادامه داد: ریزش قیمت ها که از نیمه دوم آبان ماه نسبت به اوایل آبان ماه به میزان 30 درصد آغاز شد؛ ثابت مانده است. به عبارتی در خودرو های داخلی و همچنین مونتاژی ها همچنان همان 30 درصد کاهش باقی مانده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فرشندگان خودرو تهران در رابطه با شرایط عرضه و تقاضا در بازار، گفت: تقاضای کاذب برای خرید خودرو در بازار فروکش کرده است. فروشنده در بازار وجود دارد، اما تنها مصرف کننده واقعی برای خرید مراجعه می کند.

وی پیش بینی کرد: احتمالا طی هفته های پیش رو (تا آخر آذرماه) قیمت خودرو ها ریزش مجدد داشته باشد؛ چراکه عرضه از سوی خودروسازان بیشتر شده و وعده شده که تا آخر ماه جاری، 40 خودرو وارد بازار شود؛ بنابراین در بازاری که خریدار کم و فروشنده زیاد است، قیمت ها ریزش خواهد داشت و تا احتمالا تا دو الی سه ماه آینده دیگر افزایش قیمت در بازار خودرو نخواهیم داشت.

موتمنی اظهار داشت: همچنین خودروسازان از تجاری شدن بیش از 100 هزار دستگاه خودروی دیگر تا انتها سال خبر می دهند، بنابراین با افزایش عرضه از سوی خودروسازان و آغاز کاهش قیمت ها، دلالان و واسطه ها نیز که پیش تر به قصد سرمایه گذاری در این بازار ورود کرده بودند، خودرو های خود را عرضه می کنند و با وجود فراوانی عرضه آن هم در بازار کم تقاضا، قیمت ها بیشتر افت خواهد کرد.

بررسی قیمت ها در بازار خودرو طی یک هفته اخیر نیز نشان می دهد که قیمت ها با شیب بسیار کم ریزشی نسبت به قیمت هایی که تا پیش از تعطیلات دو هفته ای کرونایی، همان کاهش 20 الی 30 درصدی خود را حفظ کرده است و می توان گفت که قیمت ها تقریبا به ثبات نسبی رسیده اند.

منبع: فرارو

به "خودرو های پرتیراژ داخلی ارزان می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودرو های پرتیراژ داخلی ارزان می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید