داشتن کد شهاب برای کلیه مشتریان حقیقی وحقوقی نظام بانکی اجباری شد

به گزارش وبلاگ چارگون، در راستای اجرای ابلاغیه بانک مرکزی؛ مشتریان فاقد کد شهاب، در انجام تراکنش ساتنا و پایا از تاریخ پنجم بهمن ماه سال جاری با محدودیت روبرو می شوند.

داشتن کد شهاب برای کلیه مشتریان حقیقی وحقوقی نظام بانکی اجباری شد

به گزارش خبرگزاری وبلاگ چارگون ، در حال حاضر با تلاش همکاران شعب، کد شهاب برای اکثریت مشتریان صادر شده است و صرفاً به مشتریانی که پیامک اطلاع رسانی جهت اخذ کد شهاب ارسال می شود، با مدارک هویتی شناسنامه و کارت ملی به شعب مراجعه کنند.

بر اساس برنامه، سپرده مشتریان فاقد کد شهاب با مسدودی برداشت روبرو می شود که پس از تکمیل اطلاعات مشتریان و اخذ کد شهاب، شرایط سپرده از حالت مسدودی خارج می شود.

گفتنی است شناسه شهاب یک کد یکتا در سیستم بانکی است که مشتری را در شبکه شعب بانک ها شناسایی می کند. در حقیقت این کد به صورت اختصاصی برای هر مشتری در نظام بانکی صادر می شود و در تمامی بانک ها به صورت یکسان تعریف شده است که این مسئله به شناسایی و احراز هویت مشتریان در کلیه بانکها کمک خواهد کرد.

شایان ذکر است ساماندهی حساب های بانکی، تکمیل اطلاعات مشتریان سیستم بانکی، افزایش شفافیت تراکنش های بانکی و مبارزه با پولشویی از مهمترین اهداف اختصاص شناسه هویت الکترونیکی بانکی (شهاب) به مشتریان است.

لازم به توضیح است شناسه 16 رقمی شهاب برای تمامی افراد ضروری عنوان شده و صرفاً به افرادی که اطلاعات هویتی کامل به بانک ارائه داده باشند، تعلق می گیرد؛ بر همین اساس در صورتی که مشتری در هنگام افتتاح حساب و پس ازآن اطلاعات هویتی ازجمله نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره شناسنامه، و سایر اطلاعات در برگه های بانکی تکمیل کرده باشید، به هیچ عنوان نیاز به حضور در شعب بانک برای دریافت تکمیل اطلاعات و دریافت شناسه شهاب ندارید و این شناسه به صورت اتوماتیک برای شما در نظام بانکی صادرشده است؛ البته مشتریانی که به دلیل نقص اطلاعات هویتی از طریق پیامک به آنها اطلاع رسانی شده است، باید نسبت به تکمیل اطلاعات هویتی در شعب بانک عامل حضور پیدا کنند تا کد شهاب برای آنها صادر شود و خدمات بانکی آنها به دلیل مسدودسازی حساب بانکی قطع نشود.

->

منبع: خبرگزاری آریا

به "داشتن کد شهاب برای کلیه مشتریان حقیقی وحقوقی نظام بانکی اجباری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داشتن کد شهاب برای کلیه مشتریان حقیقی وحقوقی نظام بانکی اجباری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید