سازمان ملل کشتار غیرنظامیان یمنی در حمله ائتلاف سعودی را محکوم کرد

به گزارش وبلاگ چارگون، سازمان ملل متحد کشته و زخمی شدن تعدادی از غیرنظامیان در حمله ائتلاف سعودی به استان الجوف یمن را محکوم کرد.

سازمان ملل کشتار غیرنظامیان یمنی در حمله ائتلاف سعودی را محکوم کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ چارگون، هماهنگ نماینده امور انساندوستانه سازمان ملل در یمن ضمن محکوم کردن کشتار غیرنظامیان در حمله ائتلاف سعودی به استان الجوف یمن، این حمله را وحشتناک توصیف کرد.

لیزا گرندی گفت که گزارشات میدانی نشان می دهد که 15 فوریه جاری (26 بهمن) در حمله هوایی به استان الجوف حدود 31 غیرنظامی کشته و 12 نفر نیز زخمی شده اند.

او اضافه کرد که شمار زیادی از غیرنظامیان در یمن کشته می شوند و این فاجعه ای غیرقابل توجیه است.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، این مسئول سازمان ملل توضیح داد که طرف هایی که به استفاده از زور متوسل می شوند، ملزم هستند تا بر اساس قانون بین المللی از غیرنظامیان حمایت نمایند.

گرندی گفت: پنج سال از درگیری ها (در یمن) گذشت و طرف های درگیری همچنان نمی توانند به مسئولیت خود پایبند باشند و این موضوع شوکه نماینده است.

جنبش انصارالله یمن روز شنبه(دیروز) از کشته شدن 30 نفر و زخمی شدن تعدادی دیگر در حمله هوایی ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی به استان الجوف اطلاع داد.

یمن از حدود شش سال پیش شاهد حمله ائتلاف سعودی به این کشور به بهان حمایت از دولت مستعفی عبدربه منصور هادی است که تا کنون به کشته شدن و آوارگی صدها هزار نفر منجر شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "سازمان ملل کشتار غیرنظامیان یمنی در حمله ائتلاف سعودی را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل کشتار غیرنظامیان یمنی در حمله ائتلاف سعودی را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید