عکس ، انقراض پری های شگفت انگیز دریایی چینی

به گزارش وبلاگ چارگون، دیجیاتو نوشت: دوگانگ یا فیل دریایی موجود دریایی بسیار بزرگی است که از گیاهان دریایی تغذیه می نماید. آخرین نمونه زنده آن سال 2008 مشاهده شده است.

عکس ، انقراض پری های شگفت انگیز دریایی چینی

فیل دریایی که در چین با نام دوگانگ شناخته می گردد و پستانداری عظم الجثه اقیانوسی از راسته گاودریایی سانان است و الهام بخش پری دریایی چینی بوده و صدها سال در آب های جنوبی چین رفت و آمد داشته است، ولی تحقیقات تازه دانشمندان خبر از انقراض آن می دهد.

تحقیقات انجمن جانورشناسی لندن (ZSL) و آموزشگاه علوم چین نشان می دهد که فعالیت هایی مانند ماهیگیری، حملات کشتی ها و نابود کردن زیستگاه آن ها به وسیله انسان ها باعث شده تا تعداد این موجودات در آب های چین از دهه 1970 به سرعت کاهش پیدا نموده است. در گزارش های موجود آمده است که هیچ مدرکی دال بر حضور آن ها در چین از سال 2008 وجود ندارد و می توان گفت که این اولین انقراض عملکردی یک پستاندار بزرگ در آب های ساحلی چین است.

وجود شواهدی مبنی بر انقراض دوگانگ

دوگانگ که از علف های دریایی تغذیه می نماید، از سال 1988 به وسیله شورای دولتی چین به عنوان حیوان حفاظت شده ملی درجه 1 طبقه بندی شده است.

در این گزارش آمده است که زیستگاه های دریایی آن ها به سرعت به وسیله انسان ها تخریب شده است و هرچند دولت چین بازسازی و بازیابی آن ها را در اولویت خود قرار داده، اما انجام این کار زمان بر خواهد بود و ممکن است دوگونگ ها دیگر وجود نداشته باشند.

آن ها از شرق آفریقا تا وانواتو (کشوری جزیره ای و کوچک در جنوب اقیانوس آرام) و تا شمال ژاپن در آب های ساحلی یافت می شوند و به وسیله اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت به عنوان گونه آسیب پذیر شناخته می شوند.

پروفسور ساموئل توروی از موسسه جانورشناسی ZSL و یکی از محققان اصلی این پژوهش شرح می دهد که احتمال ناپدید شدن دوگانگ ها در چین ضایعه ای ویرانگر است:

عدم حضور آن ها نه تنها بر عملکرد زیست بوم تاثیری منفی خواهد گذاشت، بلکه به عنوان یک هشدار عمل می نماید؛ یک تذکر نگران نماینده که انقراض ها می توانند پیش از توسعه اقدامات حفاظتی موثر رخ دهند.

محققان این مطالعه که از دانشمندان بین المللی اجرا شده در نهایت اعلام کردند که از هرگونه مدرکی مبنی بر وجود دوگانگ ها استقبال می نمایند. آن ها بعلاوه اعلام کردند که شرایط منطقه ای این گونه به عنوان در معرض خطر بحرانی (احتمالا منقرض شده) ارزیابی شده است.

227

منبع: خبرآنلاین

به "عکس ، انقراض پری های شگفت انگیز دریایی چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، انقراض پری های شگفت انگیز دریایی چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید