تور اروپا ارزان: معرفی لیسبون ، غربی ترین شهر در اروپا و پرتغال

به گزارش وبلاگ چارگون، معرفی لیسبون

لیسبون در غرب پرتغال و در حاشیه رودخانه تاگوس(Tejo) واقع شده است. لیسبون، غربی ترین شهر مرکز قاره اروپا است. و به عنوان بندر اصلی، بزرگترین شهر و مرکز تجاری، سیاسی و گردشگری این کشور عمل می نماید.

تور اروپا ارزان: معرفی لیسبون ، غربی ترین شهر در اروپا و پرتغال

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز اروپا تماشا کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

جالب است بدانید که نام این شهر اصلاحیهOlisipo(اولیسیپو) باستان است و بنیانگذاری آن به میراث اولیس(ادیسه)، قهرمان ادیسه هومر نسبت داده شده است.

لیسبون برجستگی تاریخی خود را مدیون بندر طبیعی خود است. این بندر طبیعی یکی از زیباترین بنادر در کل دنیا است.

چیدمان شهر

جالب است بدانید که تعدادی از شاعران، از تاگوس به عنوان عاشق لیسبون یاد می نمایند. این رودخانه در واقع بخشی از دکوراسیون شهر است.

ورودی رسمی لیسبون یک پلکان سنگ مرمر گسترده است که از آب به میدان بزرگ بالا می رود. سه طرف این میدان در محاصره ساختمان های رسمی قرار گرفته اند. این چیدمان رسمی که از باروک الهام گرفته شده است،

به وسیله یک طاق نمایی بزرگ ساخته می گردد و یک قرن بعد ساخته شده است و نشانه ورود شمال به شهر مرکزی است. در وسط میدان مجسمه ای برنز از پادشاه جوزف اول سوار بر اسب، ایستاده است.

این مجسمه یک اثر هنری از مجسمه ساز یوآخیم ماچادو دو کاسترو است. بسیاری از ادارات دولتی، ساختمان های اطراف میدان بازرگانی را اشغال نموده اند.

نمای شهر لیسبون

لیسبون که زمانی یک ایستگاه از راه دور در دورترین نقاط دنیا شناخته شده بود، خود را به عنوان مرکز عملیاتی برای اکتشاف پرتغالی ها تا قرن پانزدهم تاسیس کرد.

مرکز شهر بر اثر زلزله در سال 1755تخریب شد، اما به وسیله مارکوپومبال دوباره ساخته شد. لیسبون، به عنوان یک کلانشهر شلوغ و مدرن بازسازی شده است.

در واقع، لیسبون در سال 1994 به عنوان یک شهر فرهنگ اروپا معین شد و در سال 1998 میزبان نمایشگاه های دنیای بود.

این رویداد بزرگ پروژه نوسازی شهر از زمان بازسازی پس از زلزله سال 1755، از جمله ساخت جاده ترکیبی راه آهن پل واسکو داگاما و دیگر ارتقاء گسترده زیرساخت های حمل و نقل شهر را در پی داشت.

این نمایشگاه هم چنین کاتالیزور اصلی ساخت و ساز در حاشیه رودخانه تاگوس در یک اقیانوس دریا، تفرجگاه ها، هتل ها، مجتمع تجاری و اماکن تفریحی بود.

علی رغم نوسازی، لیسبون از بسیاری از جهات هوای یک شهر قرن نوزدهم را حفظ می نماید.

ماهی فروشی در لیسبون

هنگامی که شما در این شهر قدم میزنید، فروشندگان ماهی را خواهید دید که دامن های بلند سیاه و سفید بر تن نموده اند و در آن منطقه ، به گشت و گذار مشغول هستند و کالاهایی را بر روی سر خود حمل می نمایند.

جالب است بدانید که در هنگام سحر، قایق های ماهیگیری، صید ماهی خود را به حراجی بسیار شلوغ، صاحبان مغازه های لیسبون می دهند.

کمی دور از بازار ماهی فروش ها، بازار میوه و سبزیجات با محصولات تازه و رنگارنگ را می بینید که مانند بازار ماهی فروش ها شلوغ است. بندر لیسبون با شهر خود چنان صمیمیتی را برقرار می نماید که تا قبل از آن بدین گونه نبوده است.

هنگامی که شما به رستوران این منطقه می روید، آهنگ های محلی خوش آهنگ اما عمیقا احساسی را خواهید شنید. این آهنگ ها بیشتر در محله های تاریخی آلفاما و Bairro Alto به گوش می رسد.

با مردم لیسبون به راحتی صحبت کنید.

افراد محلی زیر30سال در لیسبون تسلط کافی به زبان انگلیسی دارند، افراد مسن تر نیز به مقدار کافی به زبان انگلیسی تسلط دارند و به شما یاری می نمایند که تا بتوانید در این منطقه به راحتی زندگی کنید.

هنگامی که شما کوشش می کنید که به زبان آن ها صحبت کنید، مردم محلی کوشش شما را ستایش می نمایند و سعی می نمایند که به زبان شما روی بیاورند و با شما صحبت نمایند.

فقط این نکته را در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان به زبان اسپانیایی صحبت نکنید.

آلوالید، محلی آرام برای زندگی در لیسبون

اگر شما میخواهید در لیسبون یک زندگی آرام و راحتی را تجربه کنید ما به شما پیشنهاد می کنیم که به محله آلوالید بروید. این محله در سال 1940 برای یک طبقه میانه در حال ظهور ساخته شده است.

بنفیکا، دهکده ای روستایی که قبلا حول یک کلیسای کوچک ساخته شده بود و اکنون بخشی از شهراست.

شما می توانید به یاری مردم محلی این منطقه می توانید شیرینی فروشی هایی مانند: فروتالمیداس در آلوالاد و Pastelaria Nilo را که شیرینی های بسیار خوشمزه ای دارند را کشف کنید.

اگر می خواهید که رستوران های این منطقه را امتحان کنید ما به شما پیشنهاد میکنیم که به محلهCampo de Ourique، بروید.

این محله یک محله ای از طبقه میانه است که رستوران های پیشرفته ای چون Tasca da Esquina بروید. این رستوران، متخصص غذاهای پرتغالی بسیار خوشمزه است.

در اطراف شهر گردش کنید.

برای بسیاری از مردم لیسبون، آنچه در آن سوی مرزهای شهر قرار گرفته است، قلمرو ناشناخته ای است، توده ای کوچک از محله هایی که به وسیله بزرگراه ها و خطوط قطار عبور می نمایند.

اگر شما به این مکان سفر می کنید، یادتان باشد که حتما از کاخ ملی کوئلوز، واقع در حومه کوئلوز تماشا کنید.

این کاخ، نوعی ورسای پرتغالی است. که خانواده سلطنتی برای گذراندن ماه های تابستانبه آنجا می رفتند. شما به راحتی با قطار می توانید به این کاخ بروید.

در ساحل جنوبی رودخانه تاگوس، محله ای مجذوب نماینده از ساختمان های رنگارنگ، کلیساهای کوچک و رستوران های غذاهای دریایی، روبه روی ترمینال کشتی است که ماهی هایی را که از دریا صید شده اند، سرو می نمایند.

دوچرخه سواری در لیسبون

دوچرخه سواری می تواند یک تجربه لذت بخش باشد، رانندگان لیسبون هنوز عادت دارند، جاده را با دوچرخه سواران سهیم نمایند.

با بازسازی خیابان های اصلی لیسبون، خطوط مناسب دوچرخه سواری در این شهر ایجاد شد و اکنون طرح دوچرخه سواری شهری، وجود دارد.

احداث این راستا یک موفقیت محسوب می گردد، اما عادت های قدیمی عابران پیاده و رانندگان به سختی از بین می رود. پس حتما اگر اهل دوچرخه سواری هستید، حتما با داشتن کلاه ایمنی یک تجربه لذت بخش را تجربه کنید.

در سفر به لیسبون کفش مناسب همراه خود داشته باشید.

در لیسبون، تپه هایی با شیب های زیاد در خیابان های سنگ فرش شده وجود دارد که در این منطقه، حوادثی مانند پیچ خوردگی مچ پا، شکستگی پا رخ داده است.

در ماه های بارانی، در فصل پاییز، اواخر زمستان و اوایل بهار، بیمارستان های این منطقه، آسیب ها و تلفات پیاده روی های ناهموار را درمان می نمایند.

پس برای گردش در این منطقه حتما کفش مناسب همراه خود داشته باشید.

معرفی پرتغال | نگاهی کلی به شرایط این کشور

غارتگری پرتغالی هاشاید شما هم درباره غارتگری های کشور پر...

ادامه مطلب

معرفی کشور پرتغالپرتغال کشوری واقع در امتداد ساحل اقیانو...

ادامه مطلب

منبع: ژیوار

به "تور اروپا ارزان: معرفی لیسبون ، غربی ترین شهر در اروپا و پرتغال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور اروپا ارزان: معرفی لیسبون ، غربی ترین شهر در اروپا و پرتغال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید