مکان های دیدنی بندر سیریک Sirik

به گزارش وبلاگ چارگون، سیریک یکی از شهرستان های استان هرمزگان در جنوب ایران است که در کرانهٔ دریای عمان قرار گرفته است. سیریک در کنار دریای عمان با شن های سفید و نقره ای بکر و سواحل گسترده ماسه ای و آب های زلال آبی در پهنه کبود دریا است در سیریک از هیاهوی شهرنشینی بزرگ اثری نیست.هوای شهرستان سیریک گرم و مرطوب بوده و کمترین درجه هوا در زمستان به 5 درجه می رسد و در تابستان به علت وزش بادهای صد و بیست روزه سیستان یا بادهای موسمی که از سمت اقیانوس هند می وزند بیشتر روزها هوا نسبتا معتدل می گردد ولی برخی از مواقع به بالاترین درجه حرارت یعنی بیش از 45 درجه می رسد.در ادامه مطلب همراه خبرنگاران باشید تا با جاهای دیدنی سیریک بیشتر آشنا شوید.

مکان های دیدنی بندر سیریک Sirik

قلعه شاداب (کلاگت)

این قلعه در 45 کیلومتری مرکز شهرستان و بر فراز صخره های بلند روستای کنارجو از توابع بخش بمانی واقع شده است. که بر سه طبقه تقسیم میگردد از آن قلعه سفال های رنگارنگی مربوط به قرون متاخر اسلامی بدست آمده و به نظر می رسد از قرن نهم تا یازدهم هجری مورد استفاده بوده است .

بلیط هواپیما در طاهاگشت

قدمگاه شاه محمد ولی در روستای پالور

از توابع بخش بمانی یکی از اماکن مذهبی و مورد توجه مردم شهرستان و شهرستان های همجوار است که در جوار درختان کهنسالی به نام لور واقع شده است. که از قدمت بالایی برخوردار است و بیشترین گردش گر را در طول سال و بویژه در ایام نوروز به خود جای می دهد.

معبد عشاق روستای گروگ

این بنا افسانه ای نقل می گردد که حدود چهار صد سال پیش دو نوجوان از طوایف متخاصم به هم دل می بندندو با مخالفت شدید روبرو می شوند که بعد از مرگ آن دو نگون بخت این مکان به جای آب با شیر شتر می سازند .

قلعه سیریک واقع در سیرک کهنه

و در فاصله 3 کیلومتری شهر سیریک که به نام کلات میر حاجی معروف است این قلعه امیر نشین در قرن هشتم تا دهم هجری مورد استفاد بوده است.

ساحل زیبای کوهستک

روستای نمونه گردشگری کوهستک در شهرستان سیریک واقع شده است این بندر قدیمی سواحل شنی زیبایی دارد و یکی از مناطق گردشگرپذیر منطقه است ایجاد پناهگاههای صیادی، وجود شناورهای صیادی و تجاری از مزیت های این منطقه می باشد.

سواحل زیبای سیریک تا گروگ

وجود سواحل زیبای شنی واقع در حد فاصل بین گروگ تا سیریک و احداث بندرگاه چند منظوره در سیریک از مزیت های منطقه است که همیشه در طول فصول گذشته، گردشگران و مهمانان زیادی جهت استفاده از جاذبه های طبیعی دریا و ساحل به خود جذب می نمایند.

خور آذینی

خور آذینی دارای دو گونه برتر جنگل های حرا وچندل است حرا درختی است آب شورزی که هنگام مد دریا تا گلوگاه درآاب فرو می رود و به یاری خاصیت تصفیه ای پوسته اش آب دریا را جذب و نمک آن را دفع می نماید.جنگلهای حرا در نزدیکی روستای گناری با وسعتی حدود 500 هکتار گسترش یافته اند.وجه متمایز آن با سایر روشیگاههای ماندابی سواحل جنوبی ایران وجود دو گونه گیاهی مانگرو و حرا و گونه منحصر بفرد چندل در کنار یکدیگرند.

گلفشان پربشترون

این گلفشان در حاشیه روستای دودر در بخش سیریک استان هرمزگان واقع است. گلفشان روستای دودر سمت شمال و دو کیلومتری روستا واقع است. گلفشان در منطقه ای تپه ماهوری واقع است و دارای یک مخروط اصلی است. روانه ها مربوط به زمان قدیم در اطراف گلفشان گسترش زیادی داشته اند که با گذشت زمان و تخریب و فرسایش آب های جاری و سیلاب فرسایش سافته و بریده بریده شده اند. هر چند که گالی های آن خیلی عمیق نیستند.

بازارچه بزرگ میشی

بازار بزرگ میشی در فاصله 5 کیلومتری جنوب شهر سیریک بین جاده اصلی سیریک - جاسک دارای 180 دهنه مغازه ،مجتمع خدماتی رفاهی ، کارخانه یخ و… می باشد. که در طول سال و بخصوص ایام نوروز پذیرای مهمانان زیادی از سراسر کشور است. در این بازار بیشتر اجناس خارجی با قیمت مناسب عرضه می گردد.

لمینت دندان کامپوزیت دندان ایمپلنت ارتودنسی

منبع: تاپ تراول

به "مکان های دیدنی بندر سیریک Sirik" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکان های دیدنی بندر سیریک Sirik"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید