استفاده از دستاوردهای دانشگاهی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز

به گزارش وبلاگ چارگون، علی مویدی امروز در اختتامیه گردهمایی ارائه بازارهای فناورانه در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گشت، گفت: جمهوری اسلامی ایران ید طولایی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز دارد.

استفاده از دستاوردهای دانشگاهی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز

وی بیان نمود:قاچاق از پیچیدگی های زیادی برخوردار است اما پلیس ما پیشرفت کرده و توان مقابله با آنها را دارد.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه در این عرصه 40 سال تجربه داریم گفت: ولی با وجود سیاست های کافی در اسناد بالادستی و بهترین آیین نامه ها هنوز کشور را به طور کامل از این پدیده نجات نداده ایم.

مویدی ادامه داد: رویکرد جدید ما به سمت استفاده از توانایی شرکت های دانش بنیان و یافته های دانشگاهی است. ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز همواره درصدد است با شرکت های دانش بنیان همکاری کند و از دستاوردهای دانشگاهی بهره ببرد.

وی گفت: در این همکاری ها متوجه شدیم میان تجربه و تدوین قوانین و آنچه در سطح مدیریتی اجرا می شود فاصله های زیادی وجود دارد که دلیل آن دیدگاه سخت افزارانه ما به مقوله مقابله با قاچاق کالا و ارز بوده است.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: دنیا اگر اقتصاد و تجارت سالمی دارد به دلیل آن است که از دستاوردهای دانشگاهی استفاده کرده اما ما در این جهت غفلت هایی داشته ایم با وجود اینکه سرمایه های علمی زیادی در دانشگاه های کشور وجود داشته اند.

مویدی افزود: امیدواریم مراکز نوآوری و فناوری برنامه هایی برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشته باشند و در مبارزه با فساد همکاری کنند.

وی تاکید کرد: برگزاری رویدادهایی مبنی بر ارائه دستاوردها در این زمینه گام اول ماست اما گام بعدی مشارکت های دانش بنیان برای تولید محصول به شمار می رود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استفاده از دستاوردهای دانشگاهی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از دستاوردهای دانشگاهی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید