برگزاری پاییزه کتاب در سراسر کشور

به گزارش وبلاگ چارگون، مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای طرح پاییزه کتاب در سراسر کشور اطلاع داد.

برگزاری پاییزه کتاب در سراسر کشور

به گزارش وبلاگ چارگون به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پس از اعلام تعطیلی طرح پاییزه کتاب به جز در تهران در نشست خبری هفته کتاب، سیدمحمد طباطبائی گفت: طرح پاییزه کتاب به روال دوره های قبل همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در سراسر کشور برگزار می گردد.

او شرح داد: با دستور و مساعدت دکتر صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، این طرح علاوه بر تهران، در کتاب فروشی های شهرستان ها نیز برگزار خواهد شد.

مدیر روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه نمود: طرح های حمایتی که به صورت فصلی در کتاب فروشی ها اجرا می گردد در راستای حمایت از کتاب فروشی ها به ویژه کتاب فروشی های کوچک در شهرستان ها طراحی و برگزار می گردد و تاکنون هم رویکرد معاونت امور فرهنگی بر همین اساس بوده است.

طباطبائی گفت: به دلیل شرایط اقتصادی و محدودیت های بودجه و نگرانی از تاخیر در انجام تعهدات اقتصادی ابتدا تصمیم گرفته شد این طرح اجرا نگردد که در ادامه با تاکید وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و پیگیری های معاون محترم فرهنگی وزیر، مقرر شد این طرح همزمان با هفته کتاب در سراسر کشور اجرا گردد.

او اظهار کرد: از شهردای تهران هم بابت همکاری در برگزاری طرح پاییزه کتاب در شهر تهران تشکر می کنیم و امیدواریم طرح های حمایتی این چنینی با مشارکت و همگرایی همه نهادها تداوم داشته باشد.

همچنین به گزارش وبلاگ چارگون به نقل از ستاد خبری بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، نیکنام حسینی پور، دبیر هفته کتاب، که روز یکشنبه (19 آبان ماه) در نشست خبری هفته کتاب از تعطیلی طرح پاییزه کتاب به جز در تهران خبر داده بود، با اشاره به نگاه ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان ها و در راستای تحقق شعار ایران تهران نیست، گفت: خوشبختانه با پیگیری های اجرا شده و با مساعدت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، این طرح علاوه بر تهران در کتاب فروشی های استان ها نیز برگزار می گردد.

او ادامه داد: با هماهنگی های اجرا شده، کتاب فروشی های استانی می توانند از ساعت 9 صبح روز سه شنبه (21 آبان ماه) با مراجعه به سایت Tarh.ketab.ir نسبت به ثبت نام در طرح پاییزه کتاب 1398 اقدام نمایند.

بر اساس این گزارش، طرح پاییزه کتاب 98 از 23 تا 30 آبان ماه در سراسر کشور برگزار خواهد شد و خریداران کتاب های عمومی و کودک و نوجوان می توانند از 20 درصد یارانه خرید کتاب در این طرح بهره مند شوند.

کتاب فروشی های عضو طرح های قبلی خانه کتاب برای تایید شرکت در طرح پاییزه کتاب به ثبت نام مجدد احتیاج ندارند و کافی است با مراجعه به پنل کاربری خود شرایط شرکت در طرح را تایید و اطلاعات خود را کنترل و ویرایش نمایند.

بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار حال خوش خواندن از تاریخ 23 تا 30 آبان ماه در سراسر کشور برگزار می گردد. همچنین فایل پوستر و تیزر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران بر روی سایت هفته کتاب به نشانی اینترنتی hafteyeketab.ketab.ir بارگذاری شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برگزاری پاییزه کتاب در سراسر کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری پاییزه کتاب در سراسر کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید