تاکید بر ایجاد عایدی پایدار در صندوق ملی محیط زیست

به گزارش وبلاگ چارگون، تهران (پانا) - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایجاد عایدی پایدار را امری لازم بیان کرد و بر ضرورت اجرای این امر تاکید نمود.

تاکید بر ایجاد عایدی پایدار در صندوق ملی محیط زیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان محیط زیست، علی سلاجقه به همراه اصغر دانشیان - معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس - و هیات همراه روز گذشته در بازدید از صندوق ملی محیط زیست و ملاقات و گفت وگو با اعضای هیئت مدیره، ایجاد عایدی پایدار را امری ضروری مطرح نمود و بر ضرورت اجرای این موضوع تاکید نمود.

وی در ادامه به موضوع مالیات های محیط زیستی اشاره نمود و گفت: همه نسبت به ارتقای محیط زیست و احیای آن موظف هستیم و هر کس به هر میزان ای که از این بستر استفاده می نماید باید مشارکت در ارتقای آن داشته باشند. از این رو شرکت ها و سازمان ها موظف به پرداخت مالیات هستند تا محیط زیستی سالم به آیندگان تحویل دهیم.

سلاجقه کنوانسیون ها و مشارکت صندوق در این امر را مهم دانست و گفت: حمایت از این کنوانسیون های بین المللی می تواند حضور و مشارکت صندوق را در عرصه بین المللی فراهم کند.

وی ضمن تاکید مجدد بر آموزش و تعامل با بستر فرهنگسازی گفت: صندوق همیشه باید در این امر با برنامه ریزی های خوب نقش سازنده ای در ارتقای فرهنگ و آموزش محیط زیست داشته باشد و در تمام مقاطع آموزشی با مشارکت آموزش و پرورش، دانشگاه ها و رسانه ها اعم از صدا و سیما، خبرگزاری ها، پایگاه های خبری و سمن ها و سایر نهادهای دلسوز محیط زیست همکاری گردد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با تاکید بر بحث تجهیز مراکز پایش آب و خاک و هوا در سطح کشور گفت: این بخش هم برای ما بسیار اهمیت دارد چرا که می توانیم اطلاعات و داده های آماری خوبی داشته باشیم و می تواند نقش بسزایی در تهیه و تدوین برنامه های مختلف ایفا نماید.

وی با تاکید بر انسجام بین سازمان حفاظت محیط زیست با سایر ارگان ها اظهارکرد: این انسجام و همکاری با سایر ارگان ها به عنوان یک اصل در سازمان مطرح است و می تواند نقش مهمی در جامعه بشری داشته باشد.

در این نشست مسعود شهسواری - رئیس هیات مدیره صندوق ملی محیط زیست - به ارائه گزارشی از عملکرد این صندوق و هدف ازتشکیل آن پرداخت.

وی با اشاره به اینکه این صندوق هیچ ردیف بودجه ای از دولت دریافت نمی نماید، خاطر نشان کرد: این صندوق یک موسسه عمومی غیردولتی است که منابع مورد احتیاج خود را به وسیله یاری های بخش های دولتی و غیر دولتی داخلی و خارجی تامین می نماید، از این رو این یاری ها کاملا در چارچوب اساسنامه و قانون است.

شهسواری با اشاره به این که صندوق محیط زیست به صورت بالقوه علاوه بر پتانسیل برنامه های مشارکتی با موسسات اعتباری، شرکت های بیمه، دانشگاه ها، صندوق های محیط زیستی و شرکت های دانش بنیان ظرفیت های متعددی را برای تاسیس موسسات اعتباری و بیمه و شرکت دارد، گفت: تحقق این امر با برنامه ریزی های اجرا شده در حال تحقق است.

رئیس هیات مدیره صندوق ملی محیط زیست به اهمیت استفاده از طرح هایی که دارای توجیه مالی، فنی و محیط زیستی هستند، اشاره و اظهارکرد: سعی داریم با استفاده از توان علمی و شرکت در پروژه های عایدیزای زیست محیطی و مشارکت شرکت های دانش بنیان حضوری فعال داشته باشیم و شاهد عایدیزایی هم در این حوزه باشیم.

وی در ادامه به تشریح بعضی از اقدامات و دستاوردهای صندوق ملی محیط زیست در چند سال اخیر پرداخت و گفت: صندوق ملی محیط زیست از هیچ یاریی برای بهبود عملکرد سازمان دریغ نکرده است.

در ادامه این جلسه امیرارسلان مهاجری طهرانی - مدیرعامل و عضو هیات مدیره صندوق محیط زیست - به ارائه گزارشی تفصیلی از عملکرد و اقدامات صندوق پرداخت.

منبع: خبرگزاری پانا

به "تاکید بر ایجاد عایدی پایدار در صندوق ملی محیط زیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید بر ایجاد عایدی پایدار در صندوق ملی محیط زیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید