جزئیات جلسه عزیزی خادم و اینفانتینو، بهتر است دولت ایران تعهداتش را انجام دهد

به گزارش وبلاگ چارگون، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در قطر با رئیس فیفا دیدار کرد.

جزئیات جلسه عزیزی خادم و اینفانتینو، بهتر است دولت ایران تعهداتش را انجام دهد

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ چارگون، در جلسه ای که ظهر امروز در قطر برگزار شد، اینفانتینو از فوتبال ایران به نام یکی از بهترین های آسیا نام برد و افزود: من هواداران فوتبال ایران را دوست دارم، بازی ایران-اسپانیا را در کازان از نزدیک تماشا کردم و شور و اشتیاق بی وقفه ای که تماشاگران ایرانی نسبت به تیم ملی ایران داشتند برایم بسیار جالب بود.

اینفانتینو ادامه داد: در مدت کوتاهی که ریاست فدراسیون فوتبال ایران برسرکار آمده، تغییرات مثبت بسیاری مشهود بوده که یکی از مهم ترین آنها توجه به فوتبال بانوان بوده است.

رییس فیفا خاطر نشان کرد: از سوی دولت ایران تعهداتی در قبال اساسنامه فدراسیون فوتبال وجود دارد که بهتر است در تاریخ مقرر انجام شود و به تایید نهادهای ذیربط برسد.

وی گفت: پیگیری فدراسیون فوتبال در بحث میزبانی و اصرار بر آن ستودنی است و امیدوارم دو مسئله مهم VARو حضور بانوان در ورزشگاهها حل شود و بازی ایران-کره به میزبانی تهران با حضور زنان و VARبرگزار شود.

در این دیدار عزیزی خادم از اینفانتینو دعوت کرد تا در یکی از بازی هایی که به میزبانی ایران برگزار می شود، در کشورمان حضور داشته باشد و در ورزشگاه تماشاگر ویژه بازی تیم ملی شود.

اینفانتینو هم این دعوت را پذیرفت و مقرر شد تا فدراسیون ایران از فدراسیون کشورهای همجوار و همچنین قطر هم رسماً دعوت کند تا آنها هم در آن زمان به ایران سفر کنند. یکی دیگر از پیشنهاداتی که عزیزی خادم داشت ومورد موافقت اینفانتینو قرار گرفت، برگزاری بازی خیریه بین دوتیم ستاره های ایران و ستاره های فیفا به میزبانی ایران بود که در آینده ای نزدیک برگزار خواهد شد.

رییس فدراسیون فوتبال کشورمان هم به اینفانتینو گفت: افراد وقتی خالصانه و با قلب شان کار می کنند نتایج بهتری می گیرند.

وی دلیل موفقیت فیفا در سالهای اخیر را دوری از حاشیه ها، شخصیت انعطاف پذیر اینفانتینو، رعایت اصول حرفه ای و دخالت ندادن سیاست در فوتبال دانست.

در انتها اینفانتینو جوان بودن عزیزی خادم و توجه به دیپلماسی در فوتبال را به نام دو عنصر مهم و زمینه ساز موفقیت ستود و گفت: امیدوارم هم به لحاظ فنی و هم دیپلماسی فعال باشید چرا که در همین مدت هم رویکرد فدراسیون فوتبال ایران را در این دو حوزه متفاوت از همیشه دیدم.

در این دیدار مقرر شد در سفر سال آینده میلادی به ایران، با رییس جمهوری ایران دیدار کند. رییس فیفا گفت می خواهد ایشان را در جریان فوتبال و فعالیت های مربوط به آن قرار دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جزئیات جلسه عزیزی خادم و اینفانتینو، بهتر است دولت ایران تعهداتش را انجام دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جلسه عزیزی خادم و اینفانتینو، بهتر است دولت ایران تعهداتش را انجام دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید