طارمی بالاتر از امباپه و در تعقیب صلاح

به گزارش وبلاگ چارگون، مهدی طارمی با 13 گل و 12 پاس گل در این فصل از رقابت های لیگ پرتغال، در رتبه هشتمین بازیکن موثر قاره سبز قرار گرفته است.

طارمی بالاتر از امباپه و در تعقیب صلاح

به گزارش ورزش سه، مهدی طارمی یکی از برترین فصول فوتبالی خود را سپری می نماید. بازیکنی که تا به اینجای فصل در 24 بازی که در لیگ برتر پرتغال به میدان رفته، 13 مرتبه پیروز به گلزنی شده است. مقایسه آمار طارمی در فصل کنونی پرتغال با فصل گذشته نشان از پیشرفت قابل توجه او دارد چرا که مهاجم بوشهری در 34 ملاقات فصل قبل، توانسته بود 16 بار گلزنی کند.

این بدان معناست که طارمی با 10 بازی کمتر نسبت به فصل پیش، تنها 3 گل کمتر به ثمر رسانده و با توجه به اینکه 9 هفته دیگر از لیگ برتر پرتغال به جای مانده است، مهاجم ایرانی اژدهایان قادر خواهد بود که رکورد خود را بهبود بخشد. این مسئله ای که علاوه بر تصاحب قهرمانی پرتغال، باعث افزایش انگیزه طارمی جهت درخشش در ادامه فصل شده است.

اتفاق دیگر درباره طارمی نیز به پیشرفت او در دادن پاس گل و گرفتن پنالتی است. او فصل گذشته و تا انتها فصل 15 بار برای تیمش گلسازی کرد و سال جاری این آمار را به عدد 12 رسانده و قادر خواهد بود که تا انتها فصل، از هر جهت پیشرفت نموده و به رکوردهای جالب توجهی برسد.

البته در این میان یک اختلاف نظر نیز وجود دارد. سایت ترانسفر مارکت پاس گل فابیو ویرا به بنفیکا را به نام مهدی طارمی به ثبت رسانده اما بعضی دیگر از سایت های ورزشی اعتقاد دارند چون توپ پس از برخورد به پای مدافع بنفیکا به فابیو ویرا رسیده، دیگر یک پاس گل به شمار نمی رود و به همین علت طارمی 11 مرتبه به هم تیمی هایش پاس گل داده است.

طارمی که اکنون با پورتو بخت نخست قهرمانی در این فصل از رقابت های لیگ برتر پرتغال به شمار می رود، سال جاری و تا به اینجای کار، روی 25 گل از 63 گل پورتو تأثیر مستقیم داشته است. این بدان معناست که مهاجم ایرانی به تنهایی روی 40 درصد از گل های پورتو در این فصل به صورت مستقیم اثرگذار بوده است و همین مسئله سبب شده تا او در ترکیب تیم سرجیو کونسیسائو از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد.

بر سر یکی از پاس گل های طارمی اختلاف نظر وجود دارد. سایت ترانسفر مارکت اعتقاد دارد گل فابیو ویرا به بنفیکا روی پاس مهاجم ایرانی بوده اما بعضی سایت های دیگر از جمله وب سایت پرتغالی sport.tv پاس آن گل را به نام طارمی ثبت ننموده و از دید شبکه رسمی کشور پرتغال، طارمی 11 بار پاس گل داده است.

مقایسه رکورد طارمی در سطح اروپا نیز نتایج جالب توجهی را نشان می دهد. مهاجم ایرانی با تأثیرگذاری مستقیم روی 25 گل، در بین 15 لیگ معتبر اروپایی در رتبه هشتم قاره سبز قرار گرفته است که آمار فوق العاده و یک دستاورد بزرگ برای مهدی طارمی و فوتبال ایران محسوب می گردد.

البته طارمی در مقطعی از فصل و در ماه های انتهای سال 2021 دچار یک قحطی عجیب گلزنی شد و در 6 ملاقات متوالی لیگ برتر پرتغال پایش به گلزنی باز نشد. همین مسئله سبب شد تا طارمی کمی از رقبایش جا بماند و شاید اگر او می توانست در آن 6 مسابقه گلزنی کند، او اکنون از رتبه بی نظیری برخوردار می بود.

با این وجود، مهاجم ارزنده فوتبال ایران با تأثیرگذاری روی 25 گل برای پورتو و فقط در لیگ داخلی، بالاتر از بزرگان فوتبال اروپا و جهان از جمله کیلیان امباپه، دوشان ولاهوویچ، پاتریک شیک، چیرو ایموبیله، وینیسیوس جونیور، ارلینگ هالند و... قرار بگیرد.

در میان 15 لیگ معتبر اروپایی، در حال حاضر دنیز آنداو بازیکن تیم یونیون برلین با 31 گل و پاس گل در صدر قرار گرفته است. پس از او کریم بنزما با تأثیرگذاری روی 30 گل رئال مادرید در رتبه دوم قرار گرفته است و روبرت لواندوفسکی و محمد صلاح با 29 گل و پاس گل، در رتبه سوم مشترک قرار دارند. دومنیکو براردی، توماس مولر و مایکل فری دیگر بازیکنانی هستند که بالاتر از مهدی طارمی قرار دارند.

مهاجم ایرانی پورتو امیدوار است در ادامه فصل با افزایش این فرایند خوب گلزنی، به رتبه های بالای جدول برسد. باید دید که طارمی در 9 ملاقات به جامانده پورتو در لیگ برتر پرتغال، در نهایت و در میان موثرترین بازیکنان قاره اروپا چه جایگاهی را از آن خود خواهد نمود.

منبع: فرارو

به "طارمی بالاتر از امباپه و در تعقیب صلاح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طارمی بالاتر از امباپه و در تعقیب صلاح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید