اخبار سیاسی

بایدن میانمار را تهدید کرد

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا پس از وقوع کودتای نظامی در میانمار و دستگیری مقام های ارشد دولت از جمله آنگ سان سوچی نخست وزیر این کشور، میانمار را تهدید به تحریم کرد.

10 اسفند 1399

نانسی پلوسی برای یک دوره دیگر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شد

نانسی پلوسی روز یکشنبه برای یک دوره دیگر به عنوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا انتخاب شده است.

22 بهمن 1399

برگزاری نشست فوق العاده ستاد عالی با موضوع لباس المپیک

به گزارش خبرنگاران، ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی سه شنبه هفته گذشته تشکیل جلسه داد تا توسط نصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی به توکیو و پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی و همچنین مسئولان مربوطه در کمیته ملی پارالمپیک در جریان شرایط کاروان...

18 دی 1399

حضور وزیر ورزش در اردوی پرسپولیس و ابلاغ پیام رئیس جمهور

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر ورزش و جوانان در ادروی تیم فوتبال پرسپولیس حاضر شد.

17 دی 1399

آیا می توان به آمریکایِ جو بایدن اعتماد کرد؟

جوزف نای* استاد علوم سیاسی دانشگاه هاروارد و واضع نظریه قدرت نرم، در گزارشی برای پایگاه خبری پراجکت سیندیکیت، به یک چالش اساسی دولت بایدن یعنی جلب اعتماد بین المللی برای آمریکا اشاره می نماید و معتقد است که دولت جدید آمریکا، با بحرانِ تضعیف قابل توجه...

14 دی 1399

طالبان و نماینده دبیرکل سازمان ملل درباره چه گفت وگو کردند؟

طالبان و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در دیداری درباره آزادی زندانیان به جامانده و حذف اسامی سران این گروه از فهرست سیاه شورای امنیت گفت وگو کردند.

13 دی 1399

با بودجه غیرواقعی نمی توان اقتصاد کشور را نجات داد

دولت دوازدهم که از اسفندماه سال 98 درگیر کروناست و پیش از این تحریم ها اقتصاد داخلی را در تنگنا قرار داده بود، خاتمه هفته گذشته لایحه بودجه سال 1400 را تقدیم مجلس کرد. بودجه ای که به اعتقاد حسن روحانی، رئیس جمهور، راه را برای تحرک کشور در جهت پیشرفت و توسعه...

12 دی 1399

اطلاعیه ستاد انتخابات، آغاز ثبت نام از داوطلبان انتخابات شوراها از اسفند

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه ای اظهار داشت ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهرها از ساعت 8 صبح روز چهارشنبه 20 اسفند ماه 1399 آغاز و به مدت 7 روز ادامه می یابد.

12 دی 1399

تاثیرات هیولای کسری بودجه بر حمل و نقل عمومی تهران

محمد مهدی حاتمی؛ شرایط اقتصادی دولت ایران در تقریباً سراسر سال های دهه 1390 به اندازه ای وخیم بوده که دولت، تقریباً به صندوقی برای پرداخت حقوق کارمندان خود بدل شده و سایر اهداف بودجه نویسی در ایران که تاریخی به نسبت طولانی دارد، به فراموشی سپرده شده اند.

7 دی 1399

تاثیر رباتیک و هوش مصنوعی بر آینده مشاغل

تغییرات بزرگی ناشی از پیشرفت های تکنولوژیکی ایجاد شده است که انسان ها باید از آنها مطلع باشند و باید خود را با آن سازگار نمایند. اگرچه انسان در آینده نزدیک به دلیل توانایی جسمی در انجام کارهایی که بسیاری از روبات ها به سختی می توانند آن را انجام دهند،...

2 دی 1399

آمریکا دو شرکت روسی و کره ای را تحریم کرد

خبرنگاران : آمریکا روز پنجشنبه تحریم هایی علیه دو شرکت به اتهام مشارکت در صدور کارگر اجباری از کره شمالی اعمال کرد و به کشور ها هشدار داد هر گونه کارگر به جامانده از کره شمالی را به کشور خود بازگردانند.

30 آذر 1399

آنالیز آخرین شرایط طرح تعطیلی مشاغل؛ 26 آبان

دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا از برگزاری نشست مشترک ویدئو کنفرانس قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا، با فرمانداران، بخشداران و روسای شبکه بهداشت و درمان شهرستان های سراسر کشور در هفته پیش رو اطلاع داد.

23 آذر 1399

نژادپرستی چیست و چه ایرادی به آن وارد است؟

نژادپرستی (racism) نوعی از پیشداوری و تبعیض است که متمرکز بر تفاوت های نژادی و نیز تفاوت های فرهنگی حاصل از زبان، آداب و رسوم، دین و... است.

19 آذر 1399

واکنش عراقچی به احتمال بازگشت آمریکا به برجام

معاون وزیر خارجه با بیان اینکه نتایج انتخابات آمریکا تاثیری بر سیاست های اصولی ایران نخواهد گذاشت، گفت: در صورت بروز شرایط جدید شیوه ها و راهکار های مناسب و منطبق با آن شرایط را برای تامین منافع و مقابله با فشار یا تهدید احتمالی جدید، اتخاذ می کنیم.

17 آذر 1399

وزیران خارجه ایران و نیکاراگوئه بر گسترش همکاری ها تاکید کردند

وزیران امور خارجه ایران و نیکاراگوئه در گفت و گوی تلفنی بر گسترش روابط محبت آمیز دو کشور تاکید کردند.

16 آذر 1399

پناهجویان آمریکا در مرز مکزیک: برای برد بایدن دعا می کنیم

پناه جویان از مسائل مربوط به مهاجرت مانند جدایی پناهندگان از خانوادهایشان خشمگین هستند.

13 آذر 1399

بیست و پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه منطقه آزاد قشم برگزار شد

بیست و پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه سازمان منطقه آزاد قشم با حضور حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل و جمعی از معاونین، مدیران و مشاوران این سازمان در محل مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد.

8 آذر 1399

دانش جعفری پست جدید گرفت

خبرنگاران : در حکمی از سوی وزیر راه و شهرسازی، داوود دانش جعفری به عنوان مشاور وزیر و مسئول راه اندازی و نظارت بر عملکرد صندوق توسعه حمل ونقل، منصوب شد.

5 آذر 1399

شورای رقابت مخالف عرضه خودرو در بورس است

رضا شیوا،رئیس شورای رقابت در مورد دلایل مخالفت شورای رقابت با عرضه خودرو در بورس، گفت: در رابطه با بحثی که این روزها مطرح است و در روزنامه ها و سایت ها به آن پرداخته می گردد، اینکه شورای رقابت موافق یا مخالف قیمت گذاری در بورس است باید گفت، یکبار رای گیری...

1 آذر 1399

امضای تفاهم نامه با سازمان زندان ها با هدف حرفه آموزی و ایجاد اشتغال برای مددجویان

این تفاهم نامه امروز سه شنبه 29 مهرماه 99 در محل عمارت تاریخی کوشک تهران به امضای معاون صنایع دستی کشور و معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور رسید. دو طرف درخصوص هم افزایی برای ایجاد اشتغال، حرفه آموزی و نیز ایجاد درآمد...

29 آبان 1399
تعداد: (113)