اعتراض وزیر کشور به طولانی شدن تحویل مسکن مهر

به گزارش وبلاگ چارگون، وزیر کشور گفت: در جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور از وزارت راه و شهرسازی درخواست شد تا با توجه به طولانی شدن زمان تحویل واحد های این طرح که بیش از 10 سال شده است، زمان بندی مناسبی برای اتمام و تحویل این واحد های مسکونی ارائه کند.

اعتراض وزیر کشور به طولانی شدن تحویل مسکن مهر

به گزارش گروه مالی وبلاگ چارگون، رحمانی فضلی در حاشیه سی و نهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات مالی کشور در باره ارزش اضافه کرده خدمات در حوزه مخابرات اضافه کرد: این موضوع که اخیرا مطرح شده هم مردم مراجعات متعددی در فضای مجازی و رسانه ها داشتند، هم وزیر ارتباطات بیان کرد و همچنین تماس های بسیاری با ستاد داشتند و مردم پیگیر نحوه بازگشت این اضافه دریافت بودند که وزیر ارتباطات نیز اشاراتی داشت و راه هایی را برای این منظور پیگیری می کنند.

وی گفت: با این حال در ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات مالی نیز مصوب شد تا این موضوع مشخص تکلیف گردد که رقم واقعی چقدر بوده و کدام یک از اپراتور ها و شرکت ها این مبالغ را دریافت کرده اند و اگر قرار بر بازگشت این مبالغ باشد، روش بازگشت ان نیز مشخص گردد.

رحمانی فضلی در ادامه موضوع مسکن مهر را از موضوعات مهم مطرح شده در این جلسه ستاد گفت و گفت: وزارت راه و شهرسازی گزارشی از فرایند فعالیت ها در این حوزه ارائه کرد که براساس این گزارش، از مجموع واحد های باقی مانده حدود 100 هزار واحد مسکونی آماده شده و اقدامات مختصری باقیمانده است که به دنبال تامین منابع هستند تا بتوانند واگذار کنند.

وی اضافه کرد: حدود 70 هزار واحد دیگر هم در مراحل ساخت نهایی است که در این جلسه مطرح و از وزارت راه و شهرسازی درخواست شد تا با توجه به طولانی شدن زمان تحویل واحد های این طرح که بیش از 10 سال شده است، زمان بندی مناسبی برای اتمام و تحویل این واحد های مسکونی ارائه کند.

وزیر کشور گفت: یکی از مسائل این واحد ها خدماتی است که مردم نیاز دارند، از جمله مراکز مهمی، چون مدارس، مراکز درمانی و کلانتری ها که مقرر شد سایر دستگاه ها نیز همکاری کنند.

رحمانی فضلی در ادامه به موضوع سامانه ها در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و گفت: این موضوع امروز در جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات مالی مطرح شد که پیشرفت خوبی در این زمینه داریم.

وی اضافه کرد: موضوع سامانه ها به 9 سال پیش بر می گردد که باید تمام سیستم های تولیدی، تجاری و توزیعی کشور در حوزه های مالی و غیرمالی باید سامانه هایی داشته باشند که تمام جابجایی و گردش کالا و راستا گردش کالا و پول، دقیقاً شناسایی و قابل رصد و کنترل باشد.

رحمانی فضلی گفت: در یک دوره یکساله بر این موضوع متمرکز شدیم و رئیس جمهور تاکید زیادی بر اجرای این امر دارد و در جلسه امروز نیز دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گزارشی ارائه کرد.

وزیر کشور گفت: زمان بندی ما براین اساس است که تا 15 اسفند سال جاری این سامانه ها فعال گردد.

وی اضافه کرد: گزارش های پیشرفت نیز به صورت ماهانه دریافت می گردد و هرسه ماه نیز شخصاً جلسه ای با ستاد دارم تا این مسئله به سرعت حل گردد.

رحمانی فضلی اضافه کرد: اگر این تلاش ها به نتیجه برسد، می توانیم ادعا کنیم بیش از 80 درصد معاملات و جابجایی کاملاً شفاف و قابل رصد و نظارت می گردد و این امر می تواند در جلوگیری از فساد و مبارزه با رانت بسیار موثر باشد.

وی خاطر نشان کرد: در سی و نهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات مالی کشور، گزارش فرایند اجرای مصوبات جلسات پیشین ارائه و بحمدالله فرایند کار و پیگیری ها مثبت ارزیابی شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اعتراض وزیر کشور به طولانی شدن تحویل مسکن مهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض وزیر کشور به طولانی شدن تحویل مسکن مهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید