ایجاد فاصله گذاری اجتماعی کلاس ها در صورت بازگشایی مدارس

به گزارش وبلاگ چارگون، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گفت: در صورت بازگشایی مدارس تمهیداتی از قبیل فاصله گذاری اجتماعی در کلاس ها برای حضور دانش آموزان اجرا می شود.

ایجاد فاصله گذاری اجتماعی کلاس ها در صورت بازگشایی مدارس

مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت در گفت وگو با خبرنگار ، درباره تمهیدات بهداشتی در نظر گرفته شده برای بازگشایی مدارس اظهار کرد: بازگشایی مدارس برای مناطق سفیدی که ستاد ملی کرونا آن را تایید می کند انجام خواهد شد و اکنون هم در حال بررسی شرایط هستند؛ در صورتی که در جلسه بعدی ستاد نتایج بررسی مثبت باشد در برخی مناطق که سفید باشند بازگشایی مدارس انجام خواهد شد.

او ادامه داد: درصورت بازگشایی مدارس پروتکل های بهداشتی هم از سوی وزارت بهداشت در نظر گرفته شده است که این موضوع در مدارس اجرایی خواهد شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به تبیین چند مصداق از این پروتکل بهداشتی پرداخت و گفت: ایجاد فاصله گذاری اجتماعی در کلاس های درس از جمله اقدامات در نظر گرفته شده محسوب می شود به عنوان مثال در کلاس های پرجمعیت، دانش آموزان در دو نوبت مختلف در در کلاس های درس حاضر می شوند همچنین ضد عفونی کردن محیط مدارس و تجهیز مدارس به شوینده ها از دیگر اقدامات مورد توجه است.

حمیدی شرح داد: آموزش و توجیه دانش آموزان از طریق مربیان تربیت بدنی، سفیران سلامت و مدیران مدارس هم مورد توجه قرار گرفته است همچنین هماهنگی های لازم با وزارت بهداشت انجام شد تا بهورزان هم در موارد مورد نیاز برای مطلعی رسانی بهداشتی به دانش آموزان، مدارس را همراهی کنند.

او با بیان اینکه در ایام گذشته آموزش های لازم برای مقابله با شیوع کرونا به وفور انجام شده است، گفت: با توجه به این شرایط باز هم برنامه های توجیهی و آموزشی برای مدیران مدارس در نظر گرفته شده است تا دانش آموزان را مطلع کنند همچنین مدارس شبانه روزی، استثنایی و مراکز پیش دبستانی با توجه به شرایط دانش آموزان این مدارس مورد توجه ویژه قرار گرفته اند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش یادآوری کرد: هر چند تمهیدات بهداشتی برای مقابله با کنترل شروع و کرونا در زمان بازگشایی مدارس در نظر گرفته شده است اما نتیجه نهایی برای این منظور از طریق کارگروهی که بین وزارتخانه های بهداشت، آموزش و پرورش و کشور تشکیل شده است در جلسه آینده ستاد ملی کرونا تعیین می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ایجاد فاصله گذاری اجتماعی کلاس ها در صورت بازگشایی مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد فاصله گذاری اجتماعی کلاس ها در صورت بازگشایی مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید