بایدن میانمار را تهدید کرد

به گزارش وبلاگ چارگون، جو بایدن رییس جمهوری آمریکا پس از وقوع کودتای نظامی در میانمار و دستگیری مقام های ارشد دولت از جمله آنگ سان سوچی نخست وزیر این کشور، میانمار را تهدید به تحریم کرد.

بایدن میانمار را تهدید کرد

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای کاخ سفید، بایدن با انتشار بیانیه ای گفت که جامعه جهانی باید به صورت متحد به ارتش میانمار فشار وارد کند تا سریعا قدرت را تحویل دهند.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه خواستار فشار جامعه جهانی برای آزادی فعالان و مقامات بازداشتی، لغو محدودیت های ارتباطی و خودداری از خشونت علیه غیرنظامیان شد.

بایدن افزود که تسخیر قدرت توسط ارتش در میانمار، بازداشت سوچی و دیگر مقامات غیر نظامی و اعلام شرایط اضطراری ملی یک حمله مستقیم به انتقال دموکراسی و حاکمیت قانون است.

همچنین در بیانیه منتشر شده توسط بایدن آمده است: ایالات متحده تحریم ها علیه میانمار را در دهه گذشته بر اساس فرایند رو به دموکراسی در این کشور لغو کرد. عقب گرد در این جهت مستلزم بازبینی سریع تحریم ها و به دنبال آن اقدامات مقتضی می باشد.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید پیش از این تهدید نموده بود در صورتی که ارتش میانمار در بازداشت رهبران این کشور تجدید نظر نکند و از این تصمیم باز نگردد، اقداماتی را علیه عاملان این بازداشت ها اتخاذ خواهد نمود.

ساکی در بیانیه خود گفت که آمریکا به حمایت از بنیان های دموکراسی در میانمار ادامه می دهد و از ارتش و همه گروه ها می خواهد که به قانون بازگردند و بازداشت شدگان امروز آزاد شوند.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا نیز خواستار آزادی فوری اعضای دولت میانمار شده است.

منبع: فرارو

به "بایدن میانمار را تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن میانمار را تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید