زالی: با کمک شهروندان، تعطیلی می تواند نقش آفرین و راهگشا باشد

به گزارش وبلاگ چارگون، فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به اینکه رعایت شیوه نامه های بهداشتی افزایش پیدا کرده است، افزود: با کمک شهروندان، تعطیلی می تواند نقش آفرین و راهگشا باشد.

زالی: با کمک شهروندان، تعطیلی می تواند نقش آفرین و راهگشا باشد

به گزارش وبلاگ چارگون به نقل از ایسنا، علیرضا زالی در خاتمه جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع وبلاگ چارگون گفت: در هفته های نهم و دهم خیز پنجم کروناویروس در کشور و استان تهران قرار داریم و همچنان شاهد افزایش آمار ها هستیم. از سوی دیگر هنوز به قله این اپیدمی نرسیده ایم. تعداد بستری ها، مراجعین و ابتلا در هفته جاری 9.7 درصد نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است.

وی اضافه نمود: در حال حاضر 9860 بستری به دلیل ابتلا به کروناویروس در استان تهران داریم که از این تعداد 2700 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. همچنین 2600 بیمار نو در 24 ساعت گذشته بستری شده اند و 1700 بیمار هم ترخیص شده اند.

وی ادامه داد: خوشبختانه شاهد افزایش کلینیک های سرپایی هستیم و خدمت رسانی در این کلینیک ها از 4400 نفر به قریب 8000 نفر افزایش پیدا کرده است.

فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به ثبت رکورد تزریق 124 هزار واکسن روزانه در 108 مرکز استان تهران گفت: در حال حاضر سه میلیون و 310 هزار دُز واکسن در استان تهران تزریق شده که 770 هزار نفر هر دو دُز واکسن را دریافت کردند. امیدواریم با توجه به خبر های خوب در زمینه ورود و تولید داخلی واکسن در هفته آینده شاهد رشد بهتری در خصوص تزریق واکسن باشیم.

زالی با اشاره به بازدید های میدانی در خصوص نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: بازدید های میدانی، افزایش رعایت شیوه نامه های بهداشتی را در دو هفته گذشته نشان می دهد، لذا جا دارد که از شهروندان تهرانی تشکر کنیم. بی تردید تعطیلی هایی که اعلام شده می تواند نقش آفرین و راهگشا باشد، اما نیاز است که شهروندان کمک کنند تا امواج سهمگین بیماری در خیز پنجم کنترل شود.

منبع: جام جم آنلاین

به "زالی: با کمک شهروندان، تعطیلی می تواند نقش آفرین و راهگشا باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: با کمک شهروندان، تعطیلی می تواند نقش آفرین و راهگشا باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید