روبرو کره شمالی با بدترین بحران غذایی در یک دهه اخیر

به گزارش وبلاگ چارگون، کره شمالی در گزارشی به سازمان ملل اذعان کرد، این کشور با بدترین بحران غذایی خود در بیش از یک دهه گذشته رو به روست؛ گزارشی که توجه دنیا را به این موضوع که پیونگ یانگ با عظیم ترین چالش داخلی خود از زمان روی کار آمدن رهبر جوان کنونی این کشور دست و پنجه نرم می نماید، جلب می نماید.

روبرو کره شمالی با بدترین بحران غذایی در یک دهه اخیر

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه تلویزیونی بلومبرگ، کره شمالی در یک مطالعه ملی داوطلبانه برای آنالیز اهداف توسعه پایدار سازمان ملل بیان کرد: در سال 2018 میلادی فراوری مواد غذایی به خاطر بلایای طبیعی و مقاومت و استقامت ضعیف، مواد کشاورزی ناکافی و سطح پایین مکاهماسیون کاهش یافت.

هیئت کره جنوبی در سازمان ملل روز سه شنبه توجهات را به این گزارش جلب کرد؛ گزارشی که ظاهرا برای نخستین بار است که کره شمالی آن را به صورت علنی منتشر نموده است.

پیونگ یانگ بعلاوه تحریم های شورای امنیت سازمان ملل را مقصر مسائل خود دانست؛ تحریم هایی که برای تنبیه کره شمالی به خاطر آزمایش موشک ها و تسلیحات هسته ای با هدف فراوری کلاهک های هسته ای اعمال شده اند.

در این گزارش آمده است: موانع اصلی بر سر راه کوشش های دولت برای دستیابی به توسعه پایدار کره شمالی شامل تحریم های مداوم و محاصره این کشور وجود دارند.

این گزارش پس از آن منتشر شد که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ماه گذشته در رسانه دولتی کشورش حاضر شد و هشدار نادری را صادر کرد دال بر اینکه اوضاع و شرایط غذایی رو به وخامت است. این هشدار در زمانی از سال مطرح می گردد که ذخایر مواد غذایی به طور معمول کم می شوند و هنوز قسمت عمده محصولات برداشت نشده اند.

کمبود های همیشگی مواد غذایی کره شمالی با طوفان های سال 2020 و تصمیم کیم جونگ اون برای بستن مرز ها به خاطر پاندمی کرونا که همان اندازه تجارت قانونی اندک کره شمالی را هم محدود کرد، وخیم تر شده است.

براساس گزارش برنامه جهانی غذا، حدود 40 درصد از جمعیت کره شمالی دچار سوء تغذیه هستند و ناامنی غذایی و سوء تغذیه بسیار گسترده است.

کیم جونگ اون درخواست های آمریکا برای از سرگیری مذاکرات خلع تسلیحات اتمی را رد نموده است؛ مذاکراتی که می توانست تحریم هایی را که در حال فلج کردن اقتصاد کره شمالی هستند، بردارد.

منبع: فرارو

به "روبرو کره شمالی با بدترین بحران غذایی در یک دهه اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روبرو کره شمالی با بدترین بحران غذایی در یک دهه اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید