واکنش سامسونگ به تغییر تابلوهایش در ایران

به گزارش وبلاگ چارگون، تغییر تابلوهای شرکت سامسونگ و ال جی در روزهای گذشته خبرساز شد اما این داستان حواشی دیگری هم داشت.

واکنش سامسونگ به تغییر تابلوهایش در ایران

به گزارش وبلاگ چارگون به نقل از ایسنا، اردیبهشت سال جاری مطالبی مبنی بر خروج بعضی برندهای لوازم خانگی کره ای از ایران منتشر شد، اما یک مقام مسئول در این شرکت ها آن را تکذیب کرد. البته چند روز بعد مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نیز بیان کرد خطوط فراوری شرکت های سامسونگ و ال جی (در ایران) فعال است و این دو شرکت برای خروج از ایران برنامه ای ندارند. اما گزارش های میدانی نشان می دهد در روزهای گذشته تابلوهای سامسونگ و ال جی از سطح شهر و فروشگاه ها در حال جمع آوری و قرار است از این به بعد برندهای سام و جی پلاس جایگزین آن ها گردد.

البته آن طور که حمیدرضا غزنوی، سخنگوی انجمن صنفی فراورینمایندگان لوازم خانگی می گوید، شرکت های کره ای نزدیک به دو سال است که به تبعیت از تحریم های آمریکا شرکت های ایرانی را تحریم نموده اند و در این مدت از ارائه مواد اولیه، قطعات و اجازه استفاده از لایسنس برند به شرکت هایی که بر اساس قرارداد با شرکت های کره ای ال جی و سامسونگ در بخش لوازم خانگی سرمایه گذاری نموده بودند، خودداری کردند، اما به امید اینکه بازار جذاب ایران را از دست ندهند، به امیدی روزی که تحریم ها برداشته گردد و دوباره به ایران برگردند، همچنان برای تبلیغات هزینه می کردند.

در این میان سید مرتضی میری، رئیس هیئت مدیره اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در پاسخ به اینکه چرا طی این مدت تصمیم به تغییر نام این شرکت ها و اعلام رسمی قطع همکاری شرکت های کره ای با ایران گرفته نشده بود، می گوید که حضور ناو کره ای در خلیج فارس از حدود دو ماه پیش منجر به این تصمیم شده است.

البته به نظر می رسد افزایش قاچاق محصولات کره ای به ایران و مسائلی که در زمینه ارائه خدمات پس از فروش این کالاها ایجاد شده هم در این تصمیم بی تاثیر نبوده است. به طوری که رئیس هیئت مدیره اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی نیز در این باره می گوید: وقتی شرکت های طرف قرارداد برندهای کره ای محصولی برای عرضه رسمی ندارند، قاچاقچیان برندهای شناخته شده را به وسیله مرزها و از مناطقی مثل بانه و گناوه به کشور وارد می نمایند.

اما آنچه همه مقامات صنفی بر آن تاکید دارند، تداوم خدمات پس از فروش و گارانتی این شرکت ها است؛ تا جایی که در آخرین واکنش ها به انتشار اخبار تغییر تابلوهای شرکت های کره ای، شرکت سامسونگ طی بیانیه ای اعلام نموده تعهد خود برای پشتیبانی و ارایه خدمات پس از فروش به محصولات سامسونگ در بازار ایران را به صورت کامل ادامه خواهد داد.

همچنین در این بیانیه آمده است: شرکت سامسونگ همیشه نهایت احترام را برای خانواده طرفداران و مصرف نمایندگان خود در ایران قائل بوده و حضور و ارتباطی قوی با بازار بزرگ ایران داشته است. با وجود تحولات اخیر و مسائل ایجاد شده در راستا تبادلات اقتصادی و کالایی، سامسونگ همچنان متعهد به حفظ دسترسی کاربران و طرفداران خود به جدیدترین محصولات و فناوری های خود است. سیاست ما مبتنی بر حفظ حضور در بازار ایران در سال های اخیر با وجود تمامی تحولات تغییر ننموده است. به همین دلیل و با وجود همه مسائل، سامسونگ رسماً اعلام نموده تعهد خود برای پشتیبانی و ارائه خدمات پس از فروش به محصولات سامسونگ در بازار ایران را به صورت کامل ادامه خواهد داد. در نتیجه کاربران محصولات این شرکت هیچ نگرانی در زمینه پشتیبانی و تامین قطعات در آینده نخواهند داشت.

حالا باید منتظر ماند و دید که این وعده ها تا چه حد در عمل محقق خواهد شد!

  • انتقاد توییتری سخنگوی وزارت خارجه از خروج دو برند کره ای از بازار ایران
  • خاتمه کار سامسونگ و ال جی در بازار لوازم خانگی ایران | تابلوها هم پایین کشیده شدند
  • تصاویر | جمع آوری تابلوهای سامسونگ از فروشگاه های تهران
منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش سامسونگ به تغییر تابلوهایش در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سامسونگ به تغییر تابلوهایش در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید