توافق اوپک و متحدانش با کاهش بیشتر فراوری نفت

به گزارش وبلاگ چارگون، اوپک و متحدانش به سرکردگی روسیه روز پنج شنبه با یکی از بزرگترین دوره های کاهش فراوری نفت در دهه جاری با هدف مقابله با اشباع عرضه بازار موافقت کردند.

توافق اوپک و متحدانش با کاهش بیشتر فراوری نفت

به گزارش وبلاگ چارگون، اوپک و متحدانش روز پنج شنبه برای مذاکره درباره سیاست فراوری در وین ملاقات کردند و قرار است روز آدینه با روسیه و سایر فراورینمایندگانی که در گروه اوپک پلاس حضور دارند، ملاقات نمایند.

توافق فعلی محدودیت عرضه 1.2 میلیون بشکه در روز که با هدف تقویت قیمتهای نفت و جلوگیری از اشباع عرضه از اول ژانویه سال 2019 به اجرا گذاشته شده است در مارس سال 2020 به خاتمه می رسد.

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه اظهار کرد: گروهی از وزیران انرژی شامل عربستان سعودی و روسیه به اوپک پلاس توصیه نموده اند کاهش فراوری را به میزان 500 هزار بشکه در روز افزایش دهند. کاهش 1.7 میلیون بشکه در روز از فراوری نفت معادل 1.7 درصد از عرضه دنیای خواهد بود.

نواک گفت: ما واقعا ریسک مازاد عرضه را در سه ماهه اول به دلیل تقاضای فصلی کمتر برای محصولات پالایشی و نفت خام مشاهده کردیم.

وی در ادامه اضافه کرد: این محدودیت عرضه تا خاتمه سه ماهه اول سال 2020 ادامه خواهد داشت که زمان کوتاهی در مقایسه با پیشنهاد بعضی از وزیران اوپک برای ادامه محدودیت عرضه تا ژوئن یا دسامبر سال 2020 است.

بر اساس گزارش رویترز، اوپک پلاس از سال 2017 برای مقابله با فراوری رو به رشد میادین نفت شیل آمریکا که به بزرگترین فراورینماینده نفت دنیا تبدیل شده است، محدودیت عرضه داوطلبانه را اجرا نموده است. این فراورینمایندگان تا یک سال دیگر با فراوری رو به رشد آمریکا و کشورهای دیگری مانند برزیل و نروژ روبرو هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توافق اوپک و متحدانش با کاهش بیشتر فراوری نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق اوپک و متحدانش با کاهش بیشتر فراوری نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید