توضیحات وزارت امور خارجه در مورد تعلیق حق رأی ایران در سازمان ملل متحد

به گزارش وبلاگ چارگون، در پی تعلیق حق رأی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد به علت عدم پرداخت حق عضویت، سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام نمود تأخیر در پرداخت حق عضویت ایران ناشی از تحریم های ظالمانه آمریکا بوده و رایزنی های لازم برای حل وفصل موضوع در حال اجرا است.

توضیحات وزارت امور خارجه در مورد تعلیق حق رأی ایران در سازمان ملل متحد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ چارگون، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امورخارجه در مورد تعلیق حق رای جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد تأکید کرد جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای پایه گذار و فعال سازمان ملل، خود را متعهد به پرداخت کامل و به موقع حق عضویت در سازمان ملل متحد و دیگر سازمانها و آژانسهای بین المللی می داند. متاسفانه برای دومین سال پیاپی و به علت تحریم های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا پرداخت های کشورمان با مشکل روبرو شده است.

سعید خطیب زاده تاکید نمود: به رغم مضایق متعدد ایجادشده، دولت جمهوری اسلامی ایران منابع لازم را برای پرداخت حق عضویت خود در سازمان ملل فراهم آورده و در حال اجرا رایزنی های ضروری برای حل و فصل موضوع می باشد. در عین حال تدارک کانالی امن جهت پرداخت سریع تر حق عضویت مدنظر است.

سخنگوی وزارت خارجه در انتها اشاره نمود: شایسته است دبیرکل سازمان ملل و دبیرخانه نیز شرایط ویژه کشورهای روبرو با تحریم های غیرقانونی را به طور خاص مدنظر قرار دهند و از مساعدت به این کشورها برای پرداخت سهمیه خود مضایقه نکنند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "توضیحات وزارت امور خارجه در مورد تعلیق حق رأی ایران در سازمان ملل متحد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات وزارت امور خارجه در مورد تعلیق حق رأی ایران در سازمان ملل متحد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید