ساخت کاردستی خلاقانه برای نوجوانان با چند ایده جالب

به گزارش وبلاگ چارگون، ساخت کاردستی خلاقانه برای نوجوانان تاثیر زیادی در ایجاد خلاقیت و هماهنگی دست و ذهن آن ها دارد. با لوازم دور ریختنی و ساده، می توانید لوازم و کاردستی های کاربردی و جالبی را در کنار نوجوانان بسازید.

ساخت کاردستی خلاقانه برای نوجوانان با چند ایده جالب

وبلاگ چارگون | سرویس خانه داری - کاردستی، نوعی هنر تزیینی و کاربردی است که تنها با استفاده از دست و لوازم ساده ساخته می شود. کاردستی ها تاثیر زیادی در ایجاد خلاقیت و هماهنگی دست و ذهن بچه ها و نوجوانان دارند. در ادامه به آموزش ساخت چند کاردستی جالب با لوازم ساده دور ریختنی پرداخته می شود.

ساخت کاردستی با تخم مرغ

یک کاردستی خلاقانه برای نوجوانان ساخت نوعی وسیله تزئینی با تخم مرغ است. برای این کار، ته تخم مرغ را با یک شی تیز سوراخ کنید و محتوای آن را خالی کنید. سپس آن را بشویید و منتظر بمانید تا خشک شود. با یک مداد، دور تخم مرغ یک دایره بکشید. با یک قلم مو تخم مرغ را به آرامی به چسب چوب آغشته کنید. قبل از اینکه چسب خشک شود، دور تا دور تخم مرغ، به جز قسمتی که دایره کشیده اید، نخ حصیری بکشید. منتظر بمانید تا نخ به طور کامل به تخم مرغ بچسبد و چسب چوب خشک شود. با یک چاقوی اره ای دقیقا بر روی دایره کشیده شده، تخم مرغ را برش دهید. دکمه های لباس را با سلیقه خود بر روی بدنه تخم مرغ حصیری و کلاه آن بچسبانید. از این تخم مرغ حصیری تزیین شده می توان به عنوان جا شمعی یا برای نگهداری جواهرات کوچک استفاده کرد.

ساخت کاردستی با چوب بستنی

بعد از خوردن بستنی، چوب آن را دور نیندازید. چوب های بستنی برای ساخت یک کاردستی خلاقانه برای نوجوانان مانند ساخت جا قلمی، گلدان، لامپ، خانه های کوچک چوبی، میز و صندلی های کوچک چوبی که معمولا برای تزیین استفاده می شوند، بسیار مفید هستند.

ساخت جا قلمی یا جامدادی با چوب بستنی

چوب بستنی ها را با سلیقه خود، با مداد رنگی رنگ آمیزی و یا بر روی آن طراحی کنید. یک رول دستمال کاغذی تهیه کنید. در صورتی که رول دستمال کاغذی ندارید می توانید از مقوا استفاده کنید و از آن یک رول بسازید. چوب های رنگ آمیزی شده را با استفاده از چسب چوب به دور تا دور رول بچسبانید. برای درست کردن کف جا مدادی، یک مقوای مربعی شکل کوچک تهیه کنید و از چوب بستنی های باقی مانده، بر روی سطح آن بچسبانید. لبه رول چوب بستنی را چسب بزنید و آن را به سطح مربعی پوشیده شده با چوب بستنی، بچسبانید.

ساخت کار دستی با قاشق های یکبار مصرف

با کمی حوصله و دقت می توان از قاشق های یکبار مصرف کار دستی های بسیار زیبایی ساخت. در ادامه به آموزش تزیین آیینه با استفاده از قاشق های یکبار مصرف می پردازیم.

تزیین آیینه با قاشق های یکبار مصرف

یک کارتن تهیه کنید و از آن به اندازه یک دایره برش دهید. دقت کنید که اندازه این سطح دایره ای شکل کارتنی از آینه شما خیلی بزرگ تر باشد. در سطح دایره ای شکل کارتنی، یک دایره دیگر ایجاد کنید و آن را برش دهید و جدا کنید تا یک شکل حلقه ای ایجاد شود. برای تمیز شدن کار، لبه های سطح حلقه ای که درست کرده اید را با نوار چسب بپوشانید. قاشق های یکبار مصرف را از انتها برش دهید. با استفاده از چسب تفنگی، سر قاشق ها را با فاصله کمتر از عرض سر هر قاشق، دور تا دور دایره بیرونی سطح حلقه ای بچسبانید. این کار را انقدر ادامه دهید تا سطح حلقوی به طور کامل با سر قاشق پوشیده شود. با استفاده از اسپری رنگ، تمام سطح کار را رنگ کنید. چندین بار اسپری زدن را تکرار کنید تا سطح تزیین شده با سر قاشق، به طور کامل و یکنواخت رنگ آمیزی شود. بعد از خشک شدن رنگ سطح تزیین شده، به دور تا دور لبه آینه چسب چوب بزنید و سطح حلقه ای تزیین شده را به آن بچسبانید. با نصب این آیینه تزیین شده، به زیبایی خانه خود اضافه کنید.

نمونه های دیگر کاردستی خلاقانه برای نوجوانان

جامدادی با شیشه های دورریختنی

کارت پستال شب یلدا با دکمه

کارت پستال مقوایی

کتابچه رنگی مقوایی

گل مصنوعی با لیوان یکبار مصرف و کاغذ

صندلی تزئینی با چوب بستنی

کاردستی تزئین دیواری با دکمه لباس

زیر لیوانی با چوب بستنی

منبع: setare.com

به "ساخت کاردستی خلاقانه برای نوجوانان با چند ایده جالب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت کاردستی خلاقانه برای نوجوانان با چند ایده جالب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید