قطعات خودرو 10 تا 15 درصد گران شد

به گزارش وبلاگ چارگون، اقلام پرمصرفی از جمله سرسیلند، واشر سرسیلند، دیسک صفحه کلاج و سایر قطعات پرمصرف شاهد رشد 10 تا 15 درصدی قیمت بوده است.

قطعات خودرو 10 تا 15 درصد گران شد

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ چارگون، در هفته اخیر با افزایش قیمت بنزین شاهد تشدید نظارت ها برای جلوگیری از افزایش قیمت در انواع کالا ها روبرو بوده ایم به نحوی که با ابلاغیه های متعدد به انجمن ها و شرکت ها اعلام شد که فعلاً به هیچ عنوان افزایش قیمتی در محصولات خود اعمال نکنند. اما متأسفانه گویا بازار قطعات یدکی خودرو از این ابلاغیه ها مستثنی است چرا که در همین یک هفته که نظارت ها در انواع کالا ها تشدید شده است، خریداران شاهد رشد 10 تا 15 درصدی قیمت قطعات یدکی خودرو در بازار بوده اند.

اقلام پرمصرفی از جمله سرسیلند، واشر سرسیلند، دیسک صفحه کلاج و سایر قطعات پرمصرف شاهد رشد 10 تا 15 درصدی قیمت بوده است. به عنوان مثال قیمت دیسک صفحه کلاژ خودرو از 850 هزار تومان به رقم یک میلیون تومان رسیده است.

عمده فروشندگان قطعات خودرو معتقدند تشدید نظارتی در بازار قطعات خودرو وجود ندارد و هرکس بنا به سلیقه خود قطعات وارداتی را قیمت گذاری و به فروش می رساند، در کنار این موضوع شرکت های خودروساز نیز توانایی تأمین تمام نیاز بازار را نداشته و همین امر عاملی می شود تا سوءاستفاده گران با عرضه قطعه بی کیفیت و جعل علامت برند ها به بازار مشکلاتی برای مردم بوجود بیاورند.

در این میان بازار فروش روغن های تقلبی نیز در بازار داغ است این موضوع درحالی است که بنا به گفته برخی مسئولین عرضه روغن تقلبی در بازار مدیریت شده است، ولی همچنان روغن بی کیفیت در بسته بندی های معتبر آن هم با قیمتی ارزان در بازار به فروش می رسد.

به عنوان نمونه فردی 4 لیتر روغن در خودروی خود ریخته است، اما بعد از طی مسافت هزار کیلومتری فقط با نیم لیتر روغن در خودرو روبرو شده است، به نحوی که روغن در خودرو تبخیر شده، همین امر باعث بروز بسیاری از حوادث رانندگی و خرابی خودرو ها خواهد شد. البته علاوه بر بلاتکلیفی مردم در خرید قطعات خودرو در بازار خودروسازان چینی نیز فقط تمرکز به فروش محصولات داشته و در عرضه قطعات به خریداران خود کم کاری می کنند. مردم در این شرایط مجبورند با مشقت بسیار قطعات خودرو های چینی را در بازار آن هم با قیمت های بسیار بالا خریداری کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "قطعات خودرو 10 تا 15 درصد گران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعات خودرو 10 تا 15 درصد گران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید