پاسخ عراق به اتهامات جنسی مطرح شده علیه وزیر دفاع این کشور

به گزارش وبلاگ چارگون، وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه ای نسبت به اخبار منتشر شده توسط یک روزنامه سوئدی درخصوص رسوایی جنسی وزیر دفاع عراق واکنش نشان داد.

پاسخ عراق به اتهامات جنسی مطرح شده علیه وزیر دفاع این کشور

به گزارش ایسنا، روزنامه سوئدی نیتر ایداگ (اخبار امروز)، گزارشی را درخصوص تجاوز جنسی نجاح الشمری، وزیر دفاع عراق به یک جوان 20 ساله سوئدی منتشر کرده و در مقابل وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه ای نسبت به این اخبار منتشر شده واکنش نشان داد و آن ها را تکذیب کرد.

وزارت دفاع عراق در بیانیه ای گفت: پس از حمایت روشن نجاح الشمری از تظاهرکنندگان و مطالبات مشروعشان و حق قانونی آن ها در تظاهرات و تجمع و پس از آنکه وی از وجود طرف سومی صحبت کرد که دست به سرکوب و کشتار تظاهرکنندگان و نیرو های امنیتی می زند، برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی مشکوک دست به انتشار اخبار دروغ و جعلی زدند که هدفشان بدنام کردن شخص الشمری هم در سطح شخصی و هم شغلی بود.

این وزارتخانه در بیانیه خود گفت: تلاش های کم ارزش و پوچی که برای خدشه دار کردن وجهه نجاح الشمری اجرا شده، بر هیچ کس پوشیده نیست و این تلاش ها مستقیما زیر نظر همان طرف سوم است که از افشاگری الشمری و اظهارات وی درخصوص این که طرف سومی مسؤول قتل و هدف قرار دادن وحشتناک تظاهرکنندگان و نیرو های امنیتی به منظور ایجاد آشوب و فتنه است، غافلگیر شده است.

در این بیانیه همچنین آمده است: الشمری یک وکیل سوئدی را با معاونانش برای شکایت علیه رسانه ها و سایت های سوئدی و عربی که به سلطه در رسانه ها و روزنامه های زرد جهان، شناخته شده اند و این پرونده های دروغین را منتشر می کنند مامور کرده است.

وزارت دفاع عراق همچنین گفت: وزیر دفاع بمب های دودزا و گاز اشک اوری که وزن آن ها سه برابر وزن گلوله های اشک آور عادی است، وارد نکرده و ما بار دیگر تاکید داریم که این بمب ها از سوی وزارت دفاع در دولت کنونی وارد نشده است.

اخیرا سایت های محلی عراقی به نقل از رسانه های سوئدی گفتند که الشمری تابعیت سوئدی دارد.

الشمری 52 ساله به دلیل مسائل حافظه در سوئد در مرخصی تمام وقت به سر برد. دولت سوئد به افرادی که به دلیل ناتوانی توان کار کردن ندارد، مبالغی را اختصاص می دهند. الشمری سال 2009 وارد سوئد شد و به خانواده اش که از سه سال قبل در سوئد بودند، ملحق شد، سپس او در سال 2015 تابعیت سوئد را گرفت.

سال گذشته در برخی اسناد دولتی نام الشمری به عنوان فردی که با وجود اقامت چند ساله در سوئد، زبان این کشور را بلد نیست، آورده شد. دولت سوئد به الشمری و خانواده او یک واحد آپارتمان در یکی از مناطق استکهلم اختصاص داد، این خانواده در سال های 2013 و 2014 درآمد متوسطی داشتند و الشمری پس از انصراف از کار به دلیل بیماری حقوق دریافت می کرد.

الشمری در ژوئن امسال به عنوان وزیر دفاع منصوب شد و حزب او موسوم به الوطنیه گزارش هایی مبنی بر اینکه او تابعیت سوئدی دریافت کرده باشد، رد کرد و این مقام را فردی وطن پرست توصیف کرد که او را قادر می سازد با چالش های شغلش روبرو شود.

عراق از اکتبر صحنه اعتراضات گسترده علیه شرایط اقتصادی بوده است که در جریان این اعتراضات تعدادی کشته و زخمی شدند.

منبع: عصر ایران

به "پاسخ عراق به اتهامات جنسی مطرح شده علیه وزیر دفاع این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ عراق به اتهامات جنسی مطرح شده علیه وزیر دفاع این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید