رئیس سازمان اورژانس کشور: آمادگی لازم برای مقابله با کرونا را داشتیم

به گزارش وبلاگ چارگون، رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: از زمانی که موضوع شیوع کروناویروس در سطح دنیا مطرح شد، به دستور وزیر بهداشت قرارگاه مرکزی برای کنترل بیماری در وزارت بهداشت تشکیل شد و ما آمادگی لازم برای مقابله با بیماری را داشتیم.

رئیس سازمان اورژانس کشور: آمادگی لازم برای مقابله با کرونا را داشتیم

به گزارش وبلاگ چارگون، پیرحسین کولیوند گفت: با توجه به آمادگی ذکر شده پس از اعلام شناسایی دو نفر مبتلا به کروناویروس در استان قم ظرف کمتر از دو ساعت بیمارستانی برای مراجعه بیماران تخلیه شد. همچنین آمبولانس های ویژه ای برای انتقال بیماران مبتلا به کروناویروس با امکانات ویژه تعبیه شد.

وی در ادامه به نگرانی مردم درخصوص ابتلا به کروناویروس اشاره نمود و گفت: این نگرانی باعث شده است به محض بروز کوچکترین علامتی با شماره 115 تماس بگیرند به شکلی که امروز شلوغ ترین روز برای پاسخگویی به تلفن ها برای ما بود.

کولیوند با بیان اینکه در هر شهر یک بیمارستان به درمان مبتلایان به کروناویروس اختصاص داده شده است، اظهار داشت: البته در برخی از کلان شهرها تعداد بیمارستان ها بیشتر است. به عنوان مثال در تهران 9 بیمارستان را به مبتلایان به کروناویروس اختصاص داده ایم. بیمارستان هایی مانند مسیح دانشوری، شهدای یافت آباد و... که کادر این بیمارستان آموزش های کافی را دیده اند و می دانند که با بیماری که با تنگی نفس حاد به این مرکز مراجعه می نماید، چگونه باید برخورد گردد.

رئیس سازمان اورژانس کشور تاکید نمود: 64 دانشگاه علوم پزشکی در کل کشور تحت نظر ما هستند و نیازهای آنها رفع می گردد به صورتی که از سوی هیات امنای ارزی امکانات لازم را دریافت می نمایند.

وی در پایان سخنان خود با تشکر از شهرداری و وزارت راه توضیح داد: امروز در جلسه ای که در شهرداری تهران داشتیم، دستورالعمل هایی را برای اطلاع رسانی عمومی و آموزش ابلاغ کردیم تا نکات بهداشتی در استادیوم ها، سینماها، وسایل نقلیه عمومی و غیره. همچنین ضدعفونی کردن اتوبوس ها و متروها به طور مرتب از سوی شهرداری ها انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رئیس سازمان اورژانس کشور: آمادگی لازم برای مقابله با کرونا را داشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان اورژانس کشور: آمادگی لازم برای مقابله با کرونا را داشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید